Tag: rezultuar

Infektohet me COVID-19 këngëtari shqiptar, punon në ministri

01/07/2020

Këngëtari Yll Valla, njëkohësisht dhe punonjës në Qeverinë e Kosovës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar dhe vetë këngëtari në një prononcim ... Read More

Rezultoi pozitiv me COVID-19 pak ditë më parë/ Aktori i humorit: Më në fund, Covidi më la

29/06/2020

Aktori i humorit Florjan Binaj tregoi disa ditë më parë se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa shtoi  se nuk kishte asnjë simptomë dhe se ... Read More

Florian Binaj rezulton me Koronavirus, testohet i gjithë stafi i ‘Portokallisë’

18/06/2020

Aktori i njohur i emisionit humoristik ‘Portokalli’ ka rezultuar i infektuar me koronavirus. Ndërkohë mësohet se i gjithë stafi dhe punonjësit e spektaklit humoristik janë ... Read More

Menaxheri i grupit ‘Babastars’ infektohet me COVID-19/ Flet Sahiti: Unë jam vetëizoluar dhe jam ne gjendje të mirë shëndetësore

17/06/2020

Dekorim Sahiti, menaxheri i grupit të njohur shqiptar ‘Babastars’ ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai në një postim ... Read More

Situatë kaotike në Itali, klubi i Serisë A raporton 6 të infektuar me Koronavirus

07/05/2020

Fiorentina ka bërë të ditur me anë të një njoftimi zyrtar se 6 pjesëtare të saj kanë rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Bëhet fjalë ... Read More

Këngëtarja e njohur dhe djali i saj 3-vjeçar infektohen me COVID-19: Virusi prek të rinjtë dhe të moshuarit

04/04/2020

Këngëtarja e njohur, Pink dhe djali i saj 3-vjeçar kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, por tashmë janë shëruar. Pink that ë premten në media sociale ... Read More

Coronavirus prek edhe futbollin në Itali, rezulton pozitiv lojtari 22-vjeçar

27/02/2020

Një futbollist i Pianese, skuadër kjo që militon në Serie C italiane ka rezultuar pozitiv në testin për Coronavirus. Lojtari 22-vjeçar, emri të cilit nuk ... Read More

5 ushqimet që duhet të hani për të pasur flokë të shëndetshëm

29/09/2019

​Keni provuar të zgjatni flokët tuaj, por përpjekjet kanë rezultuar të pasuksesshme?Ne ju japim zgjidhjen më të thjeshtë dhe efikase.Sekreti i gjithçkaje qëndron sepse bukuria ... Read More

Terapia që trajton kancerin e prostatës rrit rrezikun për demencë

08/07/2019

Terapia hormonale, e cila përdoret për të trajtuar kancerin e prostatës tek meshkuj ka rezultuar se rrit rrezikun e demencës, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Terapia ... Read More

Gjendet 15 vjeçarja nga Hajvalia e zhdukur dy javë më parë

29/03/2019

Edona Vllasaliu nga Hajvalia e Prishtinës e cila kishte rezultuar e zhdukur për më shumë se dy javë, është gjetur sot në Ferizaj. Një person ... Read More

Policia arreston tre pjesëtarë të një grupi kriminal, sekuestron armë dhe barna

22/03/2019

Policia e Kosovës gjatë një operacioni që ka ndërmarr dje ka rezultuar me arrestimin e disa personave pjesëtarë të një grupi kriminal. Drejtori i Departamentit ... Read More

Shtatë gjëra të cilat i trashëgojmë nga babai

21/01/2019

Ka rezultuar që gjenetika nuk ndikon vetëm në ngjyrën e syve dhe në ndërtimin e trupit, por nga ajo varet edhe sa jemi të gatshëm ... Read More