Tag: rikthehen

La Liga kthehet në fushë më 11 Qershor, 39 ditë do të luhet pa ndërprerje

29/05/2020

11 Qershor. Kjo është data që ekipet spanjolle të futbollit do të rikthehen në fushë. Ka qenë presidentit i La Ligas, Javier Tebas, i cili ... Read More

Linkin Park me plane për rikthim

21/04/2019

“Linkin Park” po mendojnë të rikthehen me muzikë të re, pas vdekjes së Chester Bennington. Grupi rok amerikan bëri një pushim të zgjatur pasi lideri ... Read More

Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham

20/04/2019

Manchester City – Tottenham Hotspur rikthehen sërish në fushën e ‘Etihad Stadium’. Pak ditë pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve ku skuadra e Mauricio Pochettino ... Read More

Prokuroria Speciale, rikthehen grupet e punës të martën

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:33:54+02:00 Të martën rikthehen grupet e punës mes partive politike për punën e Prokurorisë Speciale. Këtë e konfirmojnë nga Ministria e Drejtësisë me ndërmjetësimin ... Read More

Ministri i Arsimit apelon për ndërprerje të grevës

14/01/2019

Ministri i Arsimit në Kosovë, Shyqiri Bytyqi ka apeluar tek SBASHK dhe mësimdhënësit që t’i rikthehen procesit mësimor, pasi greva e tyre sipas tij po ... Read More

Moti i keq mbërthen Shqipërinë

02/01/2019

Reshjet e shiut dhe të dëborës do të rikthehen në Shqipëri. Pas ditëve të fundit të thata dhe të ftohta, pritet që reshjet të nisin ... Read More