Tag: Rinas

Grabitja në Rinas, merret në pyetje gruaja gjermane e njërit prej grabitësve

25/04/2019

Hetimet për zbardhjen e megagrabitjes në Rinas janë në vijim e sipër. Ndërsa deri më tani janë pesë të arrestuarit që kanë lidhje me ngjarjen, ... Read More

Zbulohet pasuria e pafundme e Admir Murataj të sekuestruar nga Prokuroria

12/04/2019

Pas ngjarjes së ndodhur tre ditë më parë në Rinas, Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë së Admir Murataj. Ky i fundit mbeti i vrarë teksa ... Read More

Grabitja e Rinasit, Basha: Kanë dalë në dritë prova tronditëse

11/04/2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli sot në lidhje me grabitjen në Rinas, duke ia ngarkuar përgjegjësit Edi Ramës. Basha foli për shkelje të ... Read More

“Ikin gardistët, hyjnë hajnat”: Vjedhja e miliona eurove në aeroportin e Tiranës ndodhi pak pasi u largua prej andej Presidenti!

09/04/2019

Pak momente përpara se të kryhej grabitja në Rinas, në aeroport ka zbritur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i shoqëruar normalisht nga Garda e Republikës. ... Read More

Shqipëria ekstradon drejt Italisë 42 vjeçarin nga Prizreni

24/10/2018

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas njofton se të martën me 23 tetor është ekstraduar në Itali një qytetar nga ... Read More

Kosovari ekstradohet nga Shqipëria në Zvicër, ishte dënuar nga drejtësia zvicerane

17/10/2018

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas njofton se një kosovar është ekstraduar në Zvicër përmes Rinasit, pasi i njëjti ishte i kërkuar nga drejtësia zvicerane. ... Read More

U dënua në Pejë për korrupsion, arrestohet në Rinas 37 vjeçari që jeton në Angli

26/09/2018

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shqipërisë, Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas, njofton se ka arrestuar të martën me 25 shtator një ... Read More

Nas po punon në albumin e ri

28/07/2018

Një prej emrave më të mëdhenj të hip hopit, Nas, ka filluar punën në albumin e ri. Nas tashmë është reperi i radhës që do ... Read More

Shqipëri, arrestohen dy shtetas turq

22/04/2018

Policia Kufitare në Aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas të Shqipërisë ka arrestuar një çift nga Turqia të cilët akuzohen për falsifikim të dokumenteve. Drejtoria e ... Read More

Arrestohen dy shtetas turq në Tiranë

22/04/2018

Policia kufitare në Rinas ka vënë në pranga një çift nga Turqia për falsifikim dokumentesh. Në pranga janë vënë Ozan I., 21 vjeç dhe Elif ... Read More