Tag: Rinasit

Pamjet e reja nga grabitja në Rinas, tregojnë se si u futën grabitësit në pistë të pa shqetësuar

06/05/2019

Rreth një muaj nga grabitja e Rinasit, deri tani policia ka ndaluar 6 persona, ndërsa thuhet se hetimet janë në vazhdim. Sipas autoriteteve po punohet ... Read More

Grabitja e Rinasit, gjendet një tjetër makinë e djegur, armë e dokumente greke

01/05/2019

Pavarësisht se për grabitjen e Rinasit hetimet u regjistruan edhe për shpërdorim detyre, deri më tani Prokuroria e Krimeve të Rënda nuk ka asnjë të ... Read More

Tre furgonët e përdorur për grabitje në Rinas ishin vjedhur në Kosovë

01/05/2019

  Janë zbardhur bisedat e telefonike të grabitësve që hynë më9 prill në pistën e Rinasit me një person të gjashtë, i cili qëndronte në ... Read More

Në qeli për grabitjen në Rinas, Oltion Veseli kërkon lirimin nga burgu

26/04/2019

Oltion Veseli, një nga te arrestuarit për grabitjen në Aeroportin e Rinasit kërkon të lirohet nga qelia. Përmes avokatit të tij, ai ka ankimuar masën ... Read More

Grabitësi në Rinas që studioi në Jemen e Afganistan për hoxhë, ishte arrestuar për terrorizëm në SHBA (Foto)

23/04/2019

Dy javë nga grabitja spektakolare në Aeroportin e Rinasit, vihet në pranga një prej autorëve që hyri në pistë Oltion Veseli dhe tre bashkëpunëtorë të ... Read More

Grabitja në Rinas, çfarë i lidh tre grupet kriminale

22/04/2019

Në grabitjen e 9 prillit në pistën e Aeroportit të Rinasit u përfshinë tre grupe kriminale, bashkëpunimi mes të cilëve origjinën e ka në Greqi. ... Read More

Mbyllet rrethi i hetimeve për grabitjen në Rinas, antimafia ngrin pasuritë e Muratajt

22/04/2019

Nëse dyshimet se grabitësi i parave në pistën e aeroportit të Rinasit, Admir Muratajt është vrarë nga shokët e tij po bëhen gjithnjë e më ... Read More

Makina e grabitësve të Rinasit u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Detaje nga grabitja e Rinasit: Makina u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët

21/04/2019

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në Aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të ... Read More

Grabitja në Aeroportin e Rinasit, përfundon ekspertiza e veturës së të djegur

15/04/2019

Vetura e djegur në fshatin Dritas nga grabitësit e miliona eurove në Aeroportin e Rinasit, i është nënshtruar ekspertizës në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. ... Read More

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

12/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të miliona ... Read More

‘Bild’: Grabitësit e Rinasit kishin eksploziv, janë në arrati me milionat

11/04/2019

E përditshmja më e madhe gjermane, Bild, vazhdon ta ketë tek lajmet kryesore ngjarjen e Rinasit. Lajmi vazhdon të jetë ndër dy-tre më të lexuarit ... Read More