Tag: Rita

Rita Ora mesazh për vajzat: Mund t’ja dilni, unë bëj çdo ditë sakrifica

12/10/2020

Këngëtarja me origjinë shqiptarë Rita Ora ka dhënë një mesazh për të gjitha vajzat në botë. Me anë të një video, Rita shprehet se çfarëdolloj ... Read More

Enver Hoxhën dhe Nënë Terezën… Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max?

03/10/2020

“Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max”? Me këtë titull gazeta prestigjioze “The Economist” u ka dedikuar një shkrim yjeve shqiptare ... Read More

Prestigjozja greke shkruan për pushimet e Rita Orës, nuk “harron” origjinën shqiptare të këngëtares

25/08/2020

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ndodhet me pushimeve në Korfuz me shoqërinë dhe të dashurin e ri, Romain Gavras. Origjina e të dashurit ... Read More

Rita Ora ndërmerr një tjetër nismë për t’u ardhur në ndihmë të prekurve me COVID-19

20/08/2020

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora dhe UNICEF kanë organizuar një donacion online, për të mbledhur fonde, me qëllim për t’ju ardhur në ndihmë njerëzve ... Read More

Rita Ora pozon nudo, e ëma e paralajmëron publikisht: S’ka më… (Foto)

03/08/2020

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ka ndezur rrjetin së fundmi duke publikuar disa foto në rrjetin social ‘Instagram’ ku shfaqet nudo. Ndër komentet e ... Read More

Rita Ora ‘çmend’ mediat angleze/ Këngëtarja topless në Ibiza

02/08/2020

Rita Ora është duke shijuar pushimet në Ibiza. Këngëtarja me origjinë shqiptare është së bashku me të dashurin dhe miqtë e saj. Por pas fotove ... Read More

Rita Ora në zi, humb njeriun e dashur të familjes

11/06/2020

Zi në familjen e Rita Orës. Gjyshja e saj ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm dhe padyshim ky lajm i trishtë i ka shokuar të ... Read More

Rita Ora hap arkivat, publikon video nga fëmijëria: Nuk mund të justifikohemi nga ngjyra e lëkurës

09/06/2020

Këngëtarja shqiptare Rita Ora së fundmi ka hapur arkivat dhe ka publikuar një video nga fëmijëria e saj, ku bashkangjitur postimit zbuloi dhe periudhën e ... Read More

“Më tha se ishte me shokët, por kaloi natën tek shtëpia e Rita Orës”/ Këngëtarja bëhet shkak për ndarjen e çiftit të njohur

27/04/2020

Rita Ora është bërë shkak që Joey Essex dhe Lorena Medina të ndahen.Ka qenë vetë ish-e dashura e Joey Essex që e ka akuzuar drejtpërdrejte ... Read More

Në vijën e parë të luftës ndaj COVID-29/ E ëma e Rita Orës: Kam frikë se mund të infektoj vajzat

15/04/2020

E ëma e këngëtares me famë botërore Rita Ora, Vera Ora ndodhet në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19. Vera Ora e cila është ... Read More

Në ‘luftë’ me Covid-19, Rita Ora ndërmerr nismën humane në ndihmë të Kosovës

14/04/2020

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka ndërmarrë një nismë tejet humane, që do t’u vijë në ndihmë qytetarëve të Kosovës në këtë periudhë të ... Read More

Fituan betejën me Covid-19, por çfarë i kërkoi bashkëshortja Tom Hanks, nëse ajo do të vdiste e para

09/04/2020

Tom dhe Rita Hanks u prekën të dy nga koronavirusi, por e kaluan me sukses këtë sëmundje.Para Covid, bashkëshortja Rita është përballur edhe me kancerin ... Read More