Tag: Rita

Ditën e parë të turneut Rita e nis në palestër, shoqërohet nga ky person

22/04/2019

Rita Ora ka filluar turneun evropian. Rita Ora përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka filluar turneun evropian, shkruan lajmi.net. Por, para se ... Read More

Rita Ora nis turneun evropian

22/04/2019

Rita Ora ka nisur turin e koncerteve evropiane. Rita Ora përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se tashmë ka nisur turin e koncerteve në ... Read More

1 vit nga vdekja e Aviciit, kështu e kujton Rita Ora

21/04/2019

Rita Ora në vitin 2017 kishte bashkëpunuar me Aviciin për projektin "Lonely Together". Avicii u nda një vit më parë nga jeta, lajm i cili ... Read More

Rita Ora shënon një sukses me këngën “Carry On”

20/04/2019

Rita Ora ka arritur një sukses me projektin e saj "Carry On". Rita Ora dy ditë më parë publikoi projektin “Carry On”, të cilin e ... Read More

Rita pas publikimit të këngës së re: Është shumë e veçantë për mua

19/04/2019

Rita Ora sot publikoi projektin e ri në bashkëpunim me Kygon. Rita Ora ka publikuar këngën e re me titull “Carry On”, të cilën e ... Read More

Kygo dhe Rita Ora sjellin këngën e re “Carry On”

19/04/2019

Edhe Rita Ora ka sjell këngën e re. Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka publikuar këngën e re “Carry on”, në duet me Dj e njohur ... Read More

Rita Ora e mahnitshme në fotosesionin e fundit

19/04/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka publikuar disa fotografi në Instagram. Ajo tregon se ka përfunduar fotosesionin për koncertet e saj që do ... Read More

Rita Ora bashkëpunon me kompaninë Conecuh për pije alkoolike

18/04/2019

Rita Ora ka dhënë një intervistë ekskluzive për revistën "Forbes". Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka dhënë një intervistë ekskluzive për ... Read More

Rita Ora thotë se nuk do ta harrojë kurrë vizitën e fundit në Kosovë

17/04/2019

Rita Ora e kujton vizitën e fundit në Kosovë dhe thotë se nuk do ta harroj kurrë. Rita Ora më datën 8 të këtij muaji ... Read More

Rita Ora zbulon detajet e projektit të ri muzikor 

15/04/2019

Rita Ora shumë shpejtë do ta publikojë këngën e re me videoklip. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, nëpërmjet një postimi në Instagram ka dhënë detaje lidhur ... Read More

Pas Rita Orës, Dua Lipa merr pjesë në një mision bamirësie me ‘UNICEF’-in

15/04/2019

Pas Rita Orës, Dua Lipa merr pjesë në një mision bamirësie me ‘UNICEF’-in Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Rita Ora vizitoi të afërmit dhe varrin e gjyshit 

14/04/2019

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Rita Ora vizitoi të afërmit dhe varrin e gjyshit  Gjatë qëndrimit në Kosovë, Rita e ka vizituar varrin e gjyshit dhe ... Read More