Tag: Rockets

Harden i jashtëzakonshëm, Rockets barazojnë serinë me Warriors

07/05/2019

8:09 | 7 Maj 2019 08:09 | 7 Maj 2019 Houston Rockets e ka barazuar serinë 2-2 ndaj Golden State Warriors, pas fitores së dytë ... Read More

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets

21/04/2019

76ers, Bucks dhe Rockets një fitore larg avancimit, vazhdon lufta mes Spurs dhe Nuggets Garat e ‘Play Off’ po vazhdojnë të dhurojnë spektakël në ligën ... Read More

Milwaukee Boston dhe Rockets e nisin me fitore rrugëtimin në ‘Play Off’, humb Oklahoma

15/04/2019

Milwaukee Boston dhe Rockets e nisin me fitore rrugëtimin në ‘Play Off’, humb Oklahoma Ka vazhduar edhe mbrëmë spektakli në NBA, kur janë zhvilluar ndeshjet ... Read More

Chris Paul thyen rekordin e Isiah Thomas

12/03/2019

Basketbollisti i Houston Rockets, Chris Paul ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në aspektin personal. Raketat triumfuan para shikuesve të vetë në Toyota Center kundër ... Read More

Oklahoma triumfon me rikthim fantastik ndaj Houstonit, Paul George i pandalshëm

10/02/2019

Ndeshje e jashtëzakonshme është zhvilluar në Toyota Center të Houstonit. Houston Rockets ishte nikoqir i Oklahoma City Thunder, ku në fund triumfuan mysafirët me pesë ... Read More

Giannis mposht Hardenin në duelin për MVP, Bucks nënshtrojnë Houstonin në udhëtim

10/01/2019

Milwaukee Bucks ka triumfuar në duelin kryesor të mbrëmjes së kaluar në NBA ndaj Houston Rockets me rezultat 116-109. Sfida ishte intensive gjatë gjithë takimit ... Read More

Portland Trail Blazers ndal serinë fantastike të Houstonit

06/01/2019

Pas gjashtë fitoreve radhazi, Houston Rockets më në fund është mposhtur. Skuadra nga Teksasi kishte marrë gjashtë fitore radhazi duke mposhtur skuadra të forta si ... Read More

Rikthim fantastik nga Rockets, i jashtëzakonshmi Harden me treshe vendimtare mposhtë kampionin në fuqi

04/01/2019

Houston Rockets ka marrë fitoren e gjashtë radhazi në NBA, ku kësaj radhe ka triumfuar te kampioni në fuqi Golden State Warriors. Kampionët në fuqi ... Read More