Tag: roli

ZYRTARE: Pas Gattusos, vjen edhe një tjetër largim për Milanin

28/05/2019

17:57 | 28 Maj 2019 17:57 | 28 Maj 2019 Milan ka njoftuar se Leonardo ka hequr dorë nga roli i tij si drejtor sportiv. ... Read More

Catherine Ashton tregon “çelësin për Kosovën”

20/05/2019

Roli i bashkësisë ndërkombëtare është vendimtar për përmirësimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës, thotë ish-kreu i diplomacisë evropiane, Catherine Ashton. Ajo shton se shpreson ... Read More

Roli i OSBE-së në zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore, vetëm këshillues

16/04/2019

Roli i OSBE-së, në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan do të ... Read More

Stoltenberg për mediat serbe: Intervenimi i NATO-s në vitin 1999 ishte i drejtë

26/03/2019

Ndërhyrja e NATO-s në vitin 1999 nuk ishte e drejtuar kundër popullit të Jugosllavisë, por roli i saj ishte të mbrojë civilët në rajon dhe ... Read More

Shprehitë që i keni, por që janë duke jua dëmtuar veshkat

20/03/2019

Roli i veshkave është filtrimi i gjakut, absorbimi i mineraleve nga ushqimet që i konsumojmë, lirimi i hormoneve dhe detoksikimi i trupit përmes urinës. Rrjedhimisht, ... Read More

Arben Ahmeti: Sot PDK në Qeveri nuk dallon asgjë nga AKR-ja (Video)

27/02/2019

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se roli i PDK-së në Qeveri është zbehur shumë, duke e krahasuar me pozicionin e AKR-së. Ahmeti, në “Debat Plus” ... Read More

Sarah Jessica Parker rikthehet e freskët me projektin e ri

21/01/2019

Sarah Jessica Parker nuk e ka në plan që të tërhiqet nga roli i Carrie Bradshaw, një figurë e dashur që i solli famën në ... Read More

Margot Robbie do të jetësojë lodrën e famshme “Barbie” në një film hollivudian

09/01/2019

Ajo u bë e njohur në saje të një roli kryesor në filmin “Wolf of the Wall Street”, ku përkrah kishte Leonardo DiCaprion. Bëhet fjalë ... Read More

Publikohen detaje të reja për filmin “Captain Marvel”

08/01/2019

Në filmin “Captain Marvel” roli kryesor i është ndarë një femre superheroine, të cilën e luan Brie Larson. Ngjarja është vendosur në vitet e nëntëdhjeta ... Read More

Tahiri: Krimi i organizuar po rrezikon sigurinë rajonale

06/10/2018

Në konferencën rajonale ‘Roli i Ballkanit Perëndimor’, përtej samitit të Londrës, që po zhvillohet në Shkup në datat 5-7 tetor, organizuar nga rrjeti Chevening në ... Read More

Stoltenberg: NATO do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

26/09/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë  se “roli i NATO-s në Kosovë ishte jetik për popullin tonë në kohë lufte, kontributi i së cilës ... Read More

(VIDEO) Zyberi: VMRO-DPMNE-ja me atë që po realizon takim me qytetarët, ka mesazhin e saj indirekt

24/09/2018

Analisti politik, Naser Zyberi në emisionin CliclPlus deklaroi se roli i partisë më të madhe opozitare, gjegjësisht me takimet e saj nëpër qytetet e Maqedonisë, ... Read More