Tag: Romës

Ky është skenari që mban Dzekon tek Roma

25/04/2019

Ekziston një mundësi që sulmuesi kryesor i Romës, Edin Dzeko, të mbetet në skuadër edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra e Romës është në garë për ... Read More

Zaniolo ndërron skuadër, mbetet në Serie A

20/04/2019

08:25 | 04/20/2019 Juventus ka gjasa që shumë shpejtë të nis negociatat për mesfushorin e Romës, Nicolo Zaniolo. 19 vjeçari po përmbush një sezon jashtëzakonisht ... Read More

Ylli i Romës në dyshim për derbin ndaj Inter

18/04/2019

Fundjava në Serie A do të vije me super derbin që do të luhet mes skuadrave të Romës dhe Inter. Në një garë të ashpër ... Read More

Roma i ndalon lojtarët të fotografohen me Drake

16/04/2019

Faqja e Romës në Anglisht tashmë njihet për postimet qesharake. “AS Roma English’ ka bërë një tjetër postim qesharak tash së fundmi. Sipas postimit në ... Read More

Roma në zi, ndërron jetë ish presidenti i skuadrës

14/04/2019

15:15 | 04/14/2019 Futbolli italian ka pranuar një lajm të dhimbshëm sot, pasi ish presidenti i Romës ka ndërruar jetë. Ish presidenti i Romës, Giuseppe ... Read More

Dzeko: ‘Roma është një mrekulli’

14/04/2019

Sulmuesi i skuadrës së Romës, Edin Dzeko, është shprehur mjaft i lumtur pas fitores së mbrëmshme kundër Udineses. Boshnjaku realizoi golin e vetëm në atë ... Read More

Bayern përgatit 50 milionë për Zaniolon e Romës

14/04/2019

Bayern Munich janë të gatshëm që të ‘vjedhin’ talentin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas raportimeve të fundit të ‘Bild’, kampionët e Bundesligës, Zaniolo ka zgjuar ... Read More

Roma shënon fitore kundër Udineses, mban shpresat për top katërshen

13/04/2019

Skuadra e Romës ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në përballjen kundër Udinese. Në ndeshjen që ishte e vlefshme për xhiron e 32-të në ... Read More

Roma ia tregon West Hamit çmimin e Edin Dzeko

07/04/2019

Skuadra e Romës duket se është e gatshme të heq dorë nga sulmuesi i Bosnjës, Edin Dzeko. Skuadra nga kryeqyteti i Italisë mund ta lirojnë ... Read More

Probleme për Elseid Hysajn

31/03/2019

Elseid Hysaj është dëmtuar në sfidën mes Romës dhe Napolit, ku triumfuar këta të fundit 4-1 në Olimpico.Në xhiron e 29 të Serisë A, Napoli ... Read More

Napoli shënon dy gola të shpejtë ndaj Romës

31/03/2019

Napoli ka rikthyer epërsinë ndaj Romës në “Olimpico” duke shënuar dy gola të shpejtë në pjesën e dytë.Fillimisht, Dries Mertens shënoi për 1-2 në minutën ... Read More

Presidenti i Romës, Pallota: Po vazhdojmë të dëmtohemi, tani edhe me VAR

07/03/2019

Presidenti i Romës, James Pallotta ishte i zemëruar pas eliminimit të Romës nga Liga e Kampionëve. Romakët pësuan humbje pas vazhdimeve prej dy herë nga ... Read More