Tag: Ronaldo

Probleme për Cristiano Ronaldon

23/03/2019

Cristiano Ronaldo ka luajtur për 90 minuta mbrëmë për Portugalinë, por është larguar nga fusha duke çaluar.Cristiano Ronaldo është rikthyer në Kombëtare në mënyrën më ... Read More

Reagon Bale pas lajmeve se është zënë me Ronaldon

22/03/2019

Uellsiani i Real Madridit, Gareth Bale, i ka mohuar spekulimet se mes tij dhe Cristiano Ronaldo nuk kishte pasur marrëdhënie të mira, gjatë kohës sa ... Read More

Pogba: Messi është më i miri në botë

22/03/2019

Debati se cili është futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, s’ka të ndalur dhe i fundit që e ka dhënë ... Read More

UEFA akuzon Ronaldon për sjellje të pahijshme për festën ndaj Atleticos – në ditët në vijim pritet vendimi

18/03/2019

Cristiano Ronaldo është akuzuar nga UEFA për sjellje të pahijshme, ndërsa Juventusi është në pritje të mësojë nëse portugezi do të dënohet në lidhje me ... Read More

Messi, Ronaldo, McGregor: ESPN zbulon 20 atletët më të famshëm të vitit 2019

15/03/2019

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Neymar janë të gjithë të përfshirë në top 20 sportistët më të famshëm të ESPN për vitin 2019. Kanali televiziv ... Read More

Ronaldo rrezikon të dënohet për gjestin e bërë ndaj Atletico Madridit

15/03/2019

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve. ... Read More

Reali ia sheh hairin eliminimit të Atletico Madridit

14/03/2019

Cristiano Ronaldo po vazhdon t’i “sjell” të ardhura ish-skuadrës së tij, Real Madridit. Eliminimi i një klubi tjetër spanjoll i ka dhënë Los Blancos një ... Read More

Pas lotëve në tribuna, Georgina i kushton një mesazh emocionues Ronaldos në rrjetet sociale

13/03/2019

Cristiano Ronaldo është kryetema e botës së futbollit pas het-trikut që ia shënoi Atletico Madridit, me ç’rast Juventusi e përmbysi rezultatin nga ndeshja e parë ... Read More

Maradona: Ronaldo është bishë dhe magjistar i futbollit

13/03/2019

Juventusi ka eliminuar Atletico Madridin nga liga elitare evropiane e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo ishte yll i mbrëmjes duke shënuar te tri golat e ... Read More

Golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve: Askush nuk i afrohet Cristiano Ronaldos

13/03/2019

Cristiano Ronaldo realizoi tre golat e fitores së Juventusit kundër Atletico Madridit në kuadër të 1/16 së finales të Ligës së Kampionëve. Pra, portugezi e ... Read More

Simeone komenton gjestin e CR7: Ai është më i miri në botë – me veprimin e tij, ashtu si unë, ka treguar karakter

13/03/2019

Cristiano Ronaldo ishte vendimtar në rikthimin e Juventusit dhe kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Superylli portugez shënoi het-trik dhe e dërgoi skuadrën e ... Read More

Ronaldo: Serie A liga më e vështirë, nuk më mungojnë Spanja dhe Portugalia

12/03/2019

Sulmuesi i Juventusi, Cristiano Ronaldo, e pranon se në fillim nuk ka pritur që Serie A të ketë kaq shumë kualitete, por thotë se nuk ... Read More