Tag: Rooney

‘Çmendet’ Rooney, bën ndërhyrje ‘horror’ dhe ndëshkohet me kartonin e kuq

07/04/2019

‘Çmendet’ Rooney, bën ndërhyrje ‘horror’ dhe ndëshkohet me kartonin e kuq Wayne Rooney nuk e ka kaluar edhe aq mirë ndeshjen e mbrëmshme, kundër skuadrës ... Read More

Rooney shënon gol të mrekullueshëm nga goditja e lirë në MLS

01/04/2019

Wayne Rooney ka ofruar shumë momente magjike që prej transferimit të tij në MLS verën e kaluar, por ajo që ai bëri të dielën ishte ... Read More

Rooney e zbulon dobësinë e Rashfordit

22/03/2019

Ish-sulmuesi legjendar i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, pretendon se Marcus Rashfordi është sulmues fantastik, mirëpo ai duhet t’i përmirësojë goditjet me kokë për t’u zhvilluar ... Read More

Gruaja e Rooneyt përfshihet në një aksident, por shpëton pa lëndime

26/01/2019

Coleen Rooney është përfshirë në një aksident komunikacioni në Washington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me ç’rast është dëmtuar shumë vetura e saj, Honda ... Read More