Tag: rrallë

Ngjarje e pazakontë: Lindë një delfin në Gjirin e Lalëzit

23/06/2019

Nje rast i rrallë është regjistruar këtë të dielë në Gjirin e Lalëzit. Një delfin është parë në breg të detit teksa përpiqej që të ... Read More

Nora flet për herë të parë për raportin me Tunën

09/06/2019

08:46 | 06/09/2019 Nora ka folur si rrallë herë për raportet që ka me Tunën. Këngëtarja Nora Istrefi së fundmi ka qenë mysafire në ‘Xing’, ... Read More

114-vjeçari zbulon sekretin: Hani këto pesë ushqime, për të jetuar gjatë

15/05/2019

Bernard Lapollo është një ndër njerëzit e rrallë që po e jeton edhe në shekullin e dytë jetën e tij. Ai lindi më 1901 në ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Fusha e futbollit që shtrihet në dy shtete

02/05/2019

Shënimet e kufijve mes vendeve fqinje gjithmonë jo rrallë herë kanë sjellë ndarje interesante të vendeve që ndodhën pranë kufijve. I njëjtë është rasti edhe ... Read More

Dreri i rrallë albino fotografohet në park

22/04/2019

Dreri i rrallë i lindur në Kensington Metropark disa vite më parë është parë të mërkurën pasdite nga  një 74-vjeçar, Russell Rheaume. Rheaume tha se ... Read More

Sëmundja e cila vret! Këto simptoma tregojnë kancerin e shpretkës: Kë e kërcënon më së shumti kjo sëmundje

14/04/2019

Kanceri i shpretkës është sëmundje e rrallë dhe kryesisht shfaqet me metastazën e karcinomës nga organet e tjera, pra këto janë simptomat të cilat tregojnë ... Read More

Rezarta Shkurta ndan videon e rrallë të Herës me Nexhmije Hoxhën

01/04/2019

Rezarta Shkurta ka ndarë në rrjetet e saj sociale një video të rrallë të familjes së saj. Fokusi është vogëlushja e saj Hera dhe dashuria ... Read More

Aktori i njohur rrëfen për raportin me nipin

28/03/2019

“Nuk ka gëzim më të madh sesa të kesh nip apo mbesë”. Jo rrallë herë e dëgjojmë këtë frazë nga gjyshërit tanë, teksa flasin me ... Read More

Nëna e Ermalit poston një fotografi të rrallë të tij nga fëmijëria

21/03/2019

Nera Fejzullahu ka publikuar një fotografi të rrallë të këngëtarit, Ermal Fejzullahu.Nera apo nëna e Ermalit ia ka postuar një fotografi këngëtarit kur ai ishte ... Read More

Rrahje me grushta në ndeshjen Toronto – Cavs, suspendime për Ibakan dhe Chriss

13/03/2019

Shkëmbime të grushtave janë parë si rrallë herë në NBA të epokës moderne në sfidën Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers. Ndeshja ku kishte tensione pasi ... Read More

Vuan nga një sëmundje e rrallë, plaket tetë herë më shpejt se çdo person tjetër (Foto/Video)

01/03/2019

Një grua vuan nga një sëmundje e rrallë, që e bën atë të plaket tetë herë më shpejtë sesa personat tjerë në mbarë botën. Tiffany ... Read More