Tag: rrallë

Video e rrallë pak pas ngjarjes në Hiroshima dhe Nagasaki

16/05/2020

Video e rrallë e incizuar nga rusët që tregon shkatë.rrimin e Hiroshimas dhe Nagasakit, pak pas shpërth.imit të bo.mbës atomike të lëshuar nga SHBA-të në ... Read More

“Nuk mbaj dot vetëm një lidhje, tradhëtoj”. Bledi Strakosha: S’besoj tek martesa

14/05/2020

Bledi Strakosha ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij personale. Gazetari i njohur është shprehur se është natyrë poligame dhe nuk qëndron ... Read More

Kura natyrale me rigon të kuq për pastrimin e rrugëve të frymëmarrjes

11/04/2020

Vlerat e Famshme Mjekësore nga Rigoni i Kuq Rigoni i kuq është me famë si rigoni më i rrallë dhe me aftësi të mrekullueshme. Karakteristika ... Read More

`Isha 17 vjeç…ishte e tmerrshme´, Fifi flet si rrallë herë për jetën e saj private

22/01/2020

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Filloreta Riçi, por e njohur si Fifi, ka folur si rrallë herë për jetën e saj private. E ftuar në ... Read More

Çfarë do të thotë kur qumështi ka 1, 2 apo 2.8 për qind yndyrë

19/12/2019

Nuk është rast i rrallë që shifra dhe përqindje të ndryshme në ambalazhe na shkaktojnë lajthitje të mëdha. Në kundërshtim me besimin e popullarizuar, që ... Read More

Disa nga shkaktarët e dhimbjes së lukthit

10/12/2019

Rralle ndodh të njohësh dikë që nuk ka provuar dhimbjen e lukthit. Zakonisht është e vështirë të marrësh diagnozë se pse shkaktohet dhimbje e lukthit, ... Read More

Përballeni rregullisht me pagjumësinë? Ja ç’nënkupton kjo për shëndetin tuaj

04/12/2019

Pagjumësia nuk është një dukuri e rrallë, përkundrazi, si dhe problemet që ajo sjell. Nëse kjo dukuri është e rrallë, nuk është një arsye për ... Read More

Keni pagjumësi? Këto probleme mund t’i keni me shëndetin

04/12/2019

Pagjumësia nuk është një dukuri e rrallë, përkundrazi, si dhe problemet që ajo sjell.Nëse kjo dukuri është e rrallë, nuk është një arsye për shqetësim, ... Read More

“Alergji” ndaj dimrit, djaloshi britanik rrezikon jetën nga çrregullimi i rrallë

17/10/2019

Një 7-vjeçar nga Britania e Madhe është diagnostikuar me një çrregullim të rrallë  dhe është hospitalizuar për shkak se ka alergji ndaj dimrit, përkatësisht nga ... Read More

Kjo këpurdhë ju mbytë nëse e prekni

06/10/2019

Një kërpudhë e rrallë që gjendet në Azi dhe në veri të Australisë është aq vdekjeprurëse sa mund ta helmojë njeriun vetëm me një të ... Read More

Vajza që ndërron lëkurën çdo javë, realizon ëndrrën e jetës

21/09/2019

Jeyza Gary, vajza me çrregullimin e rrallë që i shkaktoi rënien e lëkurës çdo 12 ditë është shfaqur në kopertinën e “Vogue Italia”.“Kam lindur me ... Read More

Personat që hanë mish të shpendëve rrezikojnë kancerin

09/09/2019

Konsumimi i mishit të pulës i vë konsumatorët në një rrezik të lartë të një forme të rrallë të kancerit të gjakut.Drejt një konstatimi të ... Read More