Tag: rregullat

Superliga nën ethet e Covid-19 dhe fazës së fundit

07/06/2020

Covid-19 dhe rregullat e imponuara nga ky virus do të shoqërojnë futbollin shqiptar deri në fund të këtij sezoni të çuditshëm. Protokolli sanitar do të ... Read More

Theu rregullat e karantinës/ Policia nuk kursen as VIP-at, shoqërohet në polici këngëtari

22/03/2020

Duket se rregullat e reja nuk kanë kursyer as personazhet e njohura. Bëhet me dije se policia e Kosovës ka shoqëruar në komisariat këngëtarin Shkëlzen ... Read More

E qortoi publikisht për fotot provokuese, Keisi s’i bindet të atit, nxjerr imazhet nudo

31/01/2020

Vajza e Sabianit ka vendosur të thyejë të gjitha rregullat e të atit, pasi ka pozuar nudo në një vaskë. Me një gotë shampanje ngjitur, ... Read More

Pasagjerja hap derën e aeroplanit “për të marrë ajër”

26/09/2019

Është i habitshëm veprimi i një pasagjereje në aeroplan, duke mos i respektuar rregullat në udhëtim. Ajo hapi derën e daljes së urgjencës para ngritjes. ... Read More

Twitter paralajmëron masa, do verifikohet çdo postim

28/06/2019

Kompania Twitter tha se do të identifikojë dhe vlerësojë postimet të cilat thyejnë rregullat, edhe nëse ato bëhen nga burime të rëndësishme, siç janë politikanët. ... Read More

Stoli, prekja me dorë dhe muri mbrojtës: UEFA bën ndryshime të mëdha në garat evropiane

22/05/2019

21:49 | 05/22/2019 UEFA ka vendosur të ndryshojë rregullat e lojës për sezonin e ardhshëm në kompeticionet evropiane dhe një nga ato do ta shohim ... Read More

Vozitësi thyen rregullat, bën kthimin e veturës në vend të ndaluar – në një rrugë të Prishtinës (Video)

02/05/2019

Nuk janë të pakta rastet kur vozitësit shkelin rregullat e komunikacionit. Një rast i tillë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, më saktësisht ... Read More

Çfarë duhet të hanë veganët që të jenë të shëndetshëm?

19/03/2019

Nutricionistja britanike, Jenna Houp, ka zbuluar rregullat të cilave duhet t’u përmbahen të gjithë ata të cilët dëshirojnë të bëhen veganë, në mënyrë që të ... Read More