Tag: rregullimin

Hallet me mjekrën, Geti: Kur zgjohem mezi e gjej gojën

07/04/2019

Getoar Selimi ka befasuar të gjithë me deklaratën ku tregon se një orë merret me rregullimin e mjekrës. Getoar Selimi ishte i ftuar sonte në ... Read More

Policët kinezë me mbipeshë dërgohen në kamp për tu dobësuar

14/03/2019

Policët me mbipeshë janë dërguar në një kamp të veçantë për rregullimin e barkut. Sipas policisë në  Pak Chong, programi u shpall i suksesshëm. Të ... Read More

Ismaili: Çmime të njëjta për barnat e njëjta në secilën barnatore në të gjithë Kosovën

08/03/2019

Ministria e Shëndetësisë ka organizuar sot debat publik për Udhëzimin Administrativ për rregullimin e çmimit të barnave dhe produkteve mjekësore. Gjatë këtij diskutimi, ministri Ismaili ... Read More

Formohet komisioni Ad Hoc për rregullimin e fushës së pensioneve dhe beneficioneve

03/02/2019

Kuvendi ka formuar Komisionin Ad Hoc  për përpilimin e Kodit për rregullimin dhe menaxhimin e fushës së pensioneve dhe beneficioneve nga sigurimi social. Ky Komision ... Read More

Ekskluzive: Ky është amendamenti problematik që nuk e pranon shumica parlamentare

10/01/2019

10 Janar 2019 / 21:29 Përmes këtij amendamenti, Lëvizja Besa synon rregullimin e përcaktimit të shtetësisë. Problematike mbetet gjuha shqipe nga që 8 deputetët e ... Read More

Shumë vitamina, shije e mrekullueshme, shkrin kilogramët: Pija magjike për dobësim

13/11/2018

Belushi është plot vitamina, konsiderohet që ndikon mirë në rregullimin e baktereve në organizëm. Edhe një e mirë e këtyre kokrrave është efekti që ka ... Read More

Fillon rregullimi i një pjese të shtratit të lumit Mirusha

14/08/2018

Kanë filluar punimet në rregullimin e shtratit të lumit Mirusha, në pjesën e Banjës, përkatësisht nga pishinat e deri në lagjen e Samadraxhëve, apo mbi ... Read More

Britaniku fiton tre milionë funte në lotari, blenë shtëpi, Mercedes dhe hapë biznes (Foto)

22/06/2018

Një burrë që merret me rregullimin e kopshteve në Kent të Anglisë, ka publikuar tiketën fituese në lotarinë kombëtare nga e cila i fitoi hiq ... Read More

Ismaili: Udhëzimi administrativ për çmimin e barnave, ndikim direkt te pacientët

14/04/2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se Udhëzimi Administrativ për rregullimin e çmimit të barnave, do të ketë ndikim direkt tek qytetarët dhe buxheti ... Read More