Tag: rregullt

Ndikimi i marihuanës te të rinjtë

29/05/2019

Marihuana ka mundësi të shkaktojë probleme mendore tek të rinjtë që e konsumojnë atë. Konsumimi i rregullt i marihuanës mund të prekë adoleshentët aq seriozisht ... Read More

Programi i USAID-it për adoleshentët shtrihet edhe në 7 komuna të tjera

23/05/2019

Programi i USAID “Mbështetja e adoleshentëve pas mësimit të rregullt” do të shtrihet edhe në 7 komuna të tjera të Kosovës. “Mbështetja e adoleshentëve pas ... Read More

Thaçi: Zgjedhjet në komunat veriore në shërbim të integrimit të të gjitha komuniteteve

19/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për proces të rregullt zgjedhor, i cili po zhvillohet sot  në komunat veriore të Kosovës. Thaçi, përmes një ... Read More

Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Berlinit

15/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim të rregullt me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kryeministri në Facebook, me ... Read More

Haradinaj: Qeveria e përkushtuar në përmbushjen e reformave evropiane

07/05/2019

Kryeministri i Kosovës ka zhvilluar takim të rregullt me Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova me të cilën kanë biseduar për avancimin ... Read More

Prej sot linjë e rregullt e autobusit Prishtinë-Aeroport-Prishtinë

01/05/2019

Prej sot ka nisur linja e rregullt e Transportit Publik, Prishtinë – Aeroport – Prishtinë. Nisja është nga Stacioni i Autobusëve dhe Autobusi do të ... Read More

Harden vendos rekord të zi

21/04/2019

Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme në sezonin e rregullt, James Harden ka vendosur një rekord të zi në ndeshjen e tretë të ‘play off’, kundër Utah ... Read More

Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!

17/04/2019

Me përdorimin e rregullt (nëse nuk jeni alergjik ndaj aspirinës), kjo maskë edhe lëkurën më problematike e bën të shëndetshme, të bukur dhe të shkëlqyeshme. ... Read More

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

13/04/2019

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’. 16 skuadra do të garojnë ... Read More

Reagon Fadil Lepaja: Nuk kam qenë pjesëtar e as bashkëpunëtor i SHIK-ut

12/04/2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, gjatë fjalës së tij në seancën e rregullt plenare në Kuvendin e Kosovës, ka akuzuar deputetin e Lëvizjes ... Read More

NBA: Këto janë skuadrat dhe çiftet që do të përballen në fazën ‘Play Off’

11/04/2019

NBA: Këto janë skuadrat dhe çiftet që do të përballen në fazën ‘Play Off’ Sezoni i rregullt në kampionatin më të fortë në botë të ... Read More

 Në Prokurorinë e Prizrenit gjatë tre mujorit të parë të këtij viti janë paraqitur 54 raste të dhunës në familje

08/04/2019

Në Prokurorinë Themelore në Prizren, është mbajtur takimi i rregullt tre mujor i Mekanizmit institucional me akterët të cilët merren me trajtimin e rasteve që ... Read More