Tag: rrënojat

Gjuetari i thesareve gjen shpatën 335-vjeçare

20/05/2019

Një burrë ka gjetur mbetjet e një shpate 335-vjeçar në rrënojat e një anije pirate. Është gjetja e katërt nga Robert Felce nga vendi në ... Read More

E ëma e të riut që vdiq në Mitrovicë: Visari punonte për 10 euro në ditë (Video)

23/04/2019

Visar Behramit, i cili humbi jetën nën rrënojat e ish-hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë, i është dhënë lamtumira e fundit. Në ceremoninë e varrimit, familja e ... Read More

Imazhe të përzgjedhura nga 207 vende dhe treva

11/03/2019

Nga rrënojat e një qyteti sirian tek intimiteti i grave të mbuluara duke u lutur teksa ndezin qirinj. Këto janë vetëm disa prej 60 imazheve ... Read More

Trupi i gjetur nën rrënojat e aeroplanit është i sulmuesit Emiliano Sala

08/02/2019

Mjeku ligjor e ka identifikuar trupin e gjetur nën rrënojat e aeroplanit dhe ai është i sulmuesit të Cardiff Cityt, Emiliano Sala. Sala dhe piloti ... Read More

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

07/02/2019

Një trup është nxjerr nga rrënojat e aeroplanit që u rrëzua me futbollistin e Cardiff Cityt, Emiliano Sala dhe pilotin David Ibbotson në bord, ndërsa ... Read More

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

07/02/2019

Një trup është gjetur nga rrënojat e avionit që u rrëzua me sulmuesin e Cardiff Cityt, Emiliano Salan dhe pilotin David Ibbotson që ishin në ... Read More

Hetuesi Mearns mbron kërkimet fillestare të kërkim-shpëtimit për sulmuesin Sala

04/02/2019

David Mearns, i cili udhëhoqi kërkimin privat që gjeti rrënojat e aeroplanit që barti Emiliano Sala dhe pilotin David Ibottson, ka mbrojtur kërkimin fillestar që ... Read More