Tag: rreth

Dalin detaje të reja rreth Covid-19

23/10/2020

Studimi i ri hedh në dritë të reja rreth Covid-19. Një studim i ri tregon se pas një të ftohure personi mund të jetë më ... Read More

Ish-bashkëshorti u dënua për vrasje, Eli Fara tregon si i kërkoi divorcin në burg

19/10/2020

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka rrëfyer më tepër rreth jetës së saj private në të shkuarën. E ftuar së fundmi në rubrikën “Tani mund ... Read More

Moderatorja flet për periudhën më të vështirë të jetës: Më vinte për të qarë…

13/10/2020

Moderatorja Bieta Sulo gjatë emisionit të pasdites ‘Ftesë në 5’ ku u diskutua rreth problemeve me shëndetin mendor, tregoi një ndër periudhat më të vështira ... Read More

Adrola Dushi mohon lidhjen me Capital T: Jam me fat që e kam në jetën time, por si shok

22/09/2020

Adrola Dushi ka folur për herë të parë rreth marrëdhënies së saj me Capital T. Modelja ka mohuar të ketë një lidhje mes tyre, duke ... Read More

Silvana Bushati i rikthehet sherrit me Linda Rein: S’kam asnjë personale, s’do e takoj

21/09/2020

Silvana Bushati ka folur sërish rreth sherrit që pati me Linda Rein.  E ftuar në emisionin “Kafsho” në RTV Ora, Silvana u pyet për sherrin ... Read More

Emocion dhe frikë… Nga Rudina Xhunga tek Ermal Mamaqi, VIP-at shqiptarë shoqërojnë fëmijët në ditën e parë të shkollës

14/09/2020

Emocion, ankth dhe pasiguri, por gëzim… Sot nisi viti i ri shkollor 2020-2021, ku rreth 480 mijë nxënës u ulën në bankat e shkollës, në ... Read More

Zbulohet lidhja e re e Shpat Kasapit, ja kush është bukuroshja zeshkane që i ka vjedhur zemrën (Foto)

30/08/2020

Këngëtari i njohur Shpat Kasapi ka qëndruar i rezervuar rreth jetës së tij private prej shumë kohësh. Mirëpo, së fundmi është zbuluar se këngëtari ka ... Read More

Ja çfarë ndodh nëse i shtoni 3 letra të lagura në lavatriçe

24/08/2020

Një person mesatarisht shpenzon rreth 4 orë në javë në lavanderi. Ndërsa makinat moderne të larjes bëjnë pjesën më të madhe të punës, ne mund ... Read More

Ledri Vula dasmë verën e ardhshme me Sara Hoxhën

20/06/2020

Si ia doli bukuroshja të bëjë për vete reperin e mikluar nga femrat – Rreth tre vite më parë u bë publike lidhja e reperit ... Read More

Faktet më interesante mbi trupin e njeriut: Mplakja dhe vdekja

16/06/2020

Hiri i trupit të kremuar të një personi mesatar që ka ndërruar jetë peshon rreth 4 kg. Një pjesë e madhe e asaj që i ... Read More

Gjejeni se çfarë nuk shkon në këtë foto…

10/06/2020

Të jesh vëzhgues do të thotë të shikosh gjithçka rreth teje (njerëzit, situatar, ngjarjet, etj.) e më pas të mendosh në mënyrë kritike për ato ... Read More

Infektologu Krasniqi: Bëni kujdes, para pak javësh ishim drejt fudit të pademisë

08/06/2020

Infektologu Valbon Krasniqi vazhdon të jetë optimist rreth Covid-19. Thotë se duhet respektuar distanca sociale dhe maskat në mënyrë që të mos përhapet infeksioni pasi ... Read More