Tag: rreth

Zidane pyetet për Mbappe, kjo është përgjigja e tij

20/04/2019

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka folur më në fund rreth mundësisë që skuadra e tij ta transferojë sulmuesin francez, Kylian Mbappe. Zidane ka ... Read More

Instilacion për nder të viktimave të dhunës seksuale

20/04/2019

Duke kujtuar pranverën e para 20 viteve, ku u dhunuan rreth 20 mijë persona seksualisht, para monumentit “Heroina”, në Prishtinë, është realizuar instilacioni “#forher” nga ... Read More

Në Strugë shfaqen parulla me mbishkrimet “Bojkoto-Veriun”

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T13:19:40+02:00 Në fshatin Misleshevo të Strugës, mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00, janë shfaqur parulla me mbishkrimet BOJKOTO-VERIUN, të varur në rrugët e fshatit. ... Read More

Gjendet një 21-vjeçar pa shenja jete në Deçan

20/04/2019

Një person është gjetur pa shenja jetë të premten rreth orës 23:35 në fshatin Baballoq, në Deçan. Në një njoftim për media nga zyra e ... Read More

Valverde tregon se kush është trajneri më i mirë në botë sipas tij

19/04/2019

Trajenri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka dhënë mendimin e tij rreth trajnerit më të mirë në botë. Pas eliminimit të Manchester City nga Liga e ... Read More

Rona Nishliu me album të ri, detaje nga koncerti

19/04/2019

Rona Nishliu ka dhënë detaje rreth albumit të ri dhe koncertit që e mban për të promovuar këtë album. Rona Nishliu ka qenë e ftuar ... Read More

Mourinho tregon se ku gaboi Juventus

19/04/2019

Portugezi Jose Mourinho ka dhënë mendimin e tij rreth eliminimit të Juventus nga Liga e Kampionëve. Ish trajneri i Manchester United ka treguar se ku ... Read More

Për nder të Pashkëve, Elkos Grup dhe ETC shpërndajnë pako ushqimore (Video)

18/04/2019

Për nderë të festës së pashkëve, rreth 100 pako ushqimore i janë dhënë kishës katolike. Ky veprim u mirëprit, ndërsa  donatorët thanë se tashmë është ... Read More

Vrasje e dyfishtë në Kratovë

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:41:36+02:00 Më 17 prill 2019, rreth orës 14:00, është raportuar se në fshatin Lukovo të Kratovës, personi G.K. (57) nga Kratova, i cili kishte ... Read More

Reporterë pa kufij: Gabim informatik në të dhënat për vitin 2018

18/04/2019

S A 2019-04-18T13:47:48+02:00 Reporterë pa kufij i kërkon falje opinionit për konfuzionin rreth të dhënave në faqen e tyre për vitin 2018. Për shkak të ... Read More

Big Mama ia siguron udhëtimin për në Turqi vajzës nga Skenderaj 

18/04/2019

Rreth 12 mijë euro i janë dhuruar familjes Lahi nga qytetarët e Kosovës dhe bashkëatdhetarët për trajtimin e vajzës së tyre ndërsa Big Mama ia ... Read More

James kërkohet nga dy klube të mëdha

17/04/2019

James Rodriguez ende nuk ka vendosur rreth të ardhmes së tij. James Rodriguez po e përfundon huazimin dy vjeçar te Bayern Munich nga Real Madrid. ... Read More