Tag: rrezet

Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli

28/07/2019

Në luftën kundër plakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë Të gjithë e dimë se duhet të përdorim SPF, por problemi ... Read More

Ushqimet që mbrojnë lëkurën nga dielli

23/06/2019

Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele dhe syze dielli.Megjithatë, ka edhe ... Read More

Heidi Lushtaku me ngjyra fluoroshente në fotosesionin e fundit

10/06/2019

17:35 | 06/10/2019 Bukuroshja shqiptare shkëlqen nën rrezet e diellit. Bashkëshortja e boksierit Haxhi Krasniqi është ndër femrat më të bukura që estrada shqiptare ka, ... Read More

Prevenimi është më i mirë se shërimi – Melanoma

27/05/2019

Dielli dhe  rrezatimi ultraviolet Dr.Mybera Ferizi Është vërtetuar shkencërisht se rrezet e diellit kanë efektin vitalizues në trupin dhe shpirtin e njeriut  dhe se nuk ... Read More

Fëmijët që luajnë jashtë më pak alergjik

14/05/2019

Drita e diellit dhe rrezet UV janë të nevojshme për prodhimin e vitaminës D, ndërsa fëmijët të cilët kalojnë pak kojë jashtë shtëpisë për shkak ... Read More

Modelja e njohur me foto nudo, heq bikinit për të marrë rreze dielli

02/05/2019

Modelja e njohur i ka hequr bikinit për të marrë më mirë rrezet e diellit. Modelja e njohur amerikane, Amanda Lynn, i ka realizuar disa ... Read More

Rita Ora për pushime romantike me të dashurin në plazhet italiane

07/06/2018

Rita Ora ka shijuar rrezet e diellit në Verona të Italisë me të dashurin Andrew Watt. Dyshja dukej e dashur sa që amerikani herë pas ... Read More

Bebe Rexha relaksohet në plazh në prag të lansimit të albumit të ri

02/06/2018

Superylli botëror, Bebe Rexha, ka shfrytëzuar një moment për të pushuar në rrezet e diellit. Ajo ka publikuar foto ku shihet në bikini duke u ... Read More

E pabesueshme: Edhe syzet për diell kanë afatin e skadimit

08/05/2018

Pas dy vjetësh gjoja më nuk mbrojnë në mënyrë efikase nga rrezet ultraviolete. Syzet për diell do të duhet t’i ndërrojmë çdo dy vjet, thonë ... Read More