Tag: rrezikojnë

Darka e vonë ndikon negativisht në shëndetin e zemrës, veçanërisht te gratë

13/11/2019

Darka e vonë dhe vaktet përgjithësisht të rënda gjatë natës mund të rrezikojnë shëndetin kardiovaskular të shumë grave, sugjerojnë studime të reja. Studiuesit në Universitetin ... Read More

Vjen një lajm i keq për gratë që po pinë duhan

04/11/2019

Gratë duhanpirëse rrezikojnë tetë herë më shumë sesa ato që nuk e bëjnë një gjë të tillë të zgjerojnë aortën e barkut. Ky pohim vjen ... Read More

Përdoruesit e ‘Android’ duhet t’i fshijnë këto 15 aplikacione menjëherë

14/10/2019

Përdoruesit e telefonave Android iu rekomandohet që të fshijnë 15 aplikacione ose të rrezikojnë të dhënat private. Pesëmbëdhjetë programet në fjalë janë të disponueshme përmes ... Read More

E bëjmë të gjithë! Ky është veprimi që vret më shumë se kanceri

07/09/2019

Më shumë se kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare, njerëzit rrezikojnë vdekjen prej mënyrës së keqe të ngrënies. Është kjo ajo që thotë një studim i “Global ... Read More

Valverde: Messi është i gatshëm, do të luajë kundër Bilbaos

08/02/2019

Lëndimet e muskujve janë të kaluara, por thjesht, blaugranat nuk kanë dashur të rrezikojnë me Lionel Messin. Barcelona dhe Real Madridi kanë luajtur baras 1-1 ... Read More

Presidencialet, qytetarët rrezikojnë të mbeten jashtë listave zgjedhore

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 15:01 Rreth tre mijë qytetarë rrezikojnë të mos regjistrohen në listën e zgjedhore për presidencialet, pasi nuk posedojnë dokumente identifikimi. Komisioni ... Read More

Zaev flet për hyrjen e Besës në Qeveri…

19/04/2018

19 April 2018 / 12:27 Të dy krahët e Lëvizjes Besa rrezikojnë që të mbesin në opozitë, nëse bisedimet për zgjerimin e shumicës parlamentare bëhen ... Read More