Tag: rritën

Pse ka më shumë ndarje në verë?

01/08/2019

Bashkë me rritjen e temperaturave rriten dhe shanset që lidhja jote të marrë fund. Po, siç mund ta merrni me mend, jemi zyrtarisht në sezonin ... Read More

Hani sa më shumë lakër të kuqe, ka vlera të mëdha ushqyese

30/07/2019

Ekzistojnë mbi 300 lloje të lakrave, që rriten në vende të ndryshme. Ne mesin e tyre, ne vendin tonë zakonisht rritet lakra e kuqe, e ... Read More

Stresi tek shtatzënat, ndikon negativisht tek foshnjat meshkuj

30/05/2019

Burrat nënat e të cilëve janë strestuar gjatë shtatzënisë, mund të rriten duke qenë më pak të suksesshëm në ciklin riprodhimit.Sasia dhe cilësia e spermës ... Read More

Vitaminat për fëmijë: A kanë nevojë vogëlushët për suplemente dhe si të dimë cilat vitamina u mungojnë?

09/05/2019

Fëmijët derisa rriten kanë nevojë për marrje optimale të vitaminave dhe mineraleve në mënyrë që të jenë të shëndetshëm dhe të zhvillohen drejt Jo rrallë ... Read More

Hurmat konsumohen shumë gjatë muajit të Ramazanit, por sa janë të shëndetshme ato?

07/05/2019

Hurmat zakonisht rriten në shumë regjione tropikale të botës, ndërkaq viteve të fundit janë popullarizuar tejet mase. Pothuajse të gjitha hurmat që shiten në shtetet ... Read More

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

24/04/2019

Aksionet e rrjetit social Twitter u rritën me 17% ditën e sotme pasi firma raportoi rritjen e numrit të përdoruesve dhe të të ardhurave. Kompania ... Read More

Juventusi me ofertë sensacionale për Icardin

05/04/2019

Derisa lajmet për largimin e Mauro Icardit nga Inter vazhdojnë e rriten, është Juventus që është shfaqur e gatshme për të transferuar sulmuesin argjentinas. 26 ... Read More

Shqipëri, nga sot pensionet rriten me 2.8%

01/04/2019

Nga sot rriten me 2.8% pensionet e plota të pleqërisë, pensionet e invaliditetit, pensionet dhe ato familjare. Vendimi i miratuar në mbledhjen e qeverisë përcakton ... Read More

Pesë simptomat më pak të njohura të kancerit që duhet t’i dini

25/03/2019

Kanceri është sëmundja ku qelizat në pjesë të caktuara të trupit rriten dhe riprodhohen në mënyrë të pakontrolluar. Për momentin nuk ka ndonjë ilaç që ... Read More

Pulpa të çelikta: Këshilla për këmbë muskulore dhe të fuqishme

23/03/2019

Pulpat janë një ndër pjesët e trupit të cilat rriten më ngadalë dhe ofrojnë rezistencë më të madhe Po ju paraqesin pesë këshilla të cilat ... Read More

Si të luftojmë pagjumësinë dhe të flemë të qetë pa ilaçe?

22/03/2019

Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas botimit të ... Read More

Atletico i kërkon UEFA-s ta suspendojë Ronaldon për “gjestin e Simeones”

16/03/2019

Raportimet e mediave po rriten në Spanjë se Atletico Madridi mund të kërkojë nga UEFA hetimin e festimit ofendues të Cristiano Ronaldos pas triumfit në ... Read More