Tag: rritjen

Këto janë ushqimet që e rrisin disponimin

04/12/2019

A e dini se ekzistojnë disa ushqime, të cilat ndikojnë në rritjen e humorit? Sipas Agro Web, ekzistojnë disa ushqime që e përmirësojnë humorin, dhe ... Read More

Këto janë rreziqet e pirjes së ujit shumë të ftohtë në vapë

06/08/2019

Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta. Të gjithë e njohin mirë ndjesinë që të jep një gotë me ... Read More

Foshnjat duhet të ushqehen vetëm me qumësht gjiri në 6 muajt e parë të jetës

04/08/2019

Për rritjen, shëndetin dhe zhvillimin më të mirë të foshnjës, si dhe shëndet më të mirë të nënës, foshnjat duhet të ushqehen vetëm me qumësht ... Read More

Pse ka më shumë ndarje në verë?

01/08/2019

Bashkë me rritjen e temperaturave rriten dhe shanset që lidhja jote të marrë fund. Po, siç mund ta merrni me mend, jemi zyrtarisht në sezonin ... Read More

Binjakët që zgjoheshin 40 herë çdo natë

30/07/2019

Një skemë në Sheffield ka ndihmuar në rritjen e gjumit të fëmijëve me 2.4 orë në natë realizuar nga një klinikë. “Ato zgjoheshin nga 10 ... Read More

Efektet shëndetësore të vitaminës D

26/07/2019

Vitamina D duket se ndikon në rritjen e insulinës në trup – potencialisht duke ndihmuar në largimin diabetin, sugjeron hulumtimi i ri. Hormoni i bërë ... Read More

Slack vlerësohet me 23 miliardë dollarë

23/06/2019

Slack, platforma me rritjen e shpejtë të komunikimit për ekipet e punës, shikoi aksionet të rriten me 50% në ditën e parë të tregtimit publik ... Read More

Ku shkon dhjami kur humbasim peshë?

25/05/2019

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë ... Read More

Shkencëtarët më në fund kanë përgjigje: Ku shkon dhjami kur humbim peshë?

20/04/2019

Me rritjen e lëvizjes së mirëqenies, persona të panumërt janë të përqendruar në djegien e kalorive dhe formësimin e trupit. Por a keni menduar ndonjëherë ... Read More

Pensionet e veteranëve të luftës, bllokuan rritjen e pagës minimale në Kosovë

30/03/2019

Pensionet e rreth 30 mijë veteranëve të luftës, kanë bllokuar rritjen e pagës minimale në Kosovë. Kjo pasi që me rritjen e pagës minimale automatikisht ... Read More

Alergjitë dhe pasojat e tyre ndaj shëndetit të njeriut

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T13:12:49+01:00 Ngritja e temperaturave ka çuar në rritjen edhe të numrit të personave që vuajnë nga alergjitë e ndryshme të stinës së pranverës, thonë ... Read More

KE-ja kërkon rritjen e dinamikës për reformat

19/03/2019

19 Mars 2019 / 19:13 Komisioni Evropian ka lavdëruar vendin, por kërkon rritjen e dinamikës për reformat. Brukseli zyrtar i tregoi Qeverisë se ndryshimet dhe ... Read More