Tag: rrjeteve

Twitter ri dizajnon kamerën që të ngjajë sa më shumë me ata të Snapchat (Foto)

14/03/2019

Kur mendoni për kompanitë e rrjeteve sociale dhe kamerat, Twitter nuk është gjëja e parë që iu bie në mend. Sigurisht se ka shumë fotografi ... Read More

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, ... Read More

S4MM është në përgatitje të albumit të ri

26/02/2019

Reperi S4MM përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se është duke e sjellë albumin e ri muzikor. Ai e ka publikuar një video në rrjetet sociale, ... Read More

Halle Berry tregon se si ka mundur ta mbajë trupin në formë në dhjetë vjetët e fundit

26/02/2019

Halle Berry përmes rrjeteve sociale shpeshherë jep këshilla palestre për fansat që e pyesin se si arrin të ketë një linjë seksi të trupit. Edhe ... Read More

Samsung prezanton “Instagram mode” në kamerën e Galaxy S10 (Foto)

21/02/2019

Në kohën kur prodhuesit e pajisjeve të teknologjive moderne, po i përshtaten sa më shumë rrjeteve sociale, Samsung ka bërë një hap të rëndësishëm në ... Read More

A quhet tradhti nëse nuk ka pasur kontakt fizik?

15/02/2019

Disa njerëz flirtin nëpërmjet rrjeteve shoqërore e konsiderojnë të rrezikshëm për lidhjen, ndërsa të tjerët mendojnë që kjo nuk është asgjë e re dhe se ... Read More

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

07/02/2019

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma ... Read More

Me poza atraktive, Rina paralajmëron këngën e re

03/02/2019

Rina Balaj së shpejti do të vijë me projektin e ri muzikor, të cilin e ka paralajmëruar përmes rrjeteve sociale. Në bazë të asaj që ... Read More

Nga depresioni e deri te dobësimi i memories: Ndikimet negative të rrjeteve sociale në shëndetin mendor

24/01/2019

Rritja e rrjeteve sociale ka bërë që ne si popullsi globale të jemi më të lidhur se ç’kemi qenë ndonjëherë në historinë e njerëzimit. Sidoqoftë, ... Read More

Një përqafim dhe zgjidhet mosmarrëveshja mes Nicole Kidman dhe Rami Malek

16/01/2019

Nicole Kidman dhe Rami Malek ishin bërë objekt i talljes së rrjeteve sociale pas përfundimit të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Golden Globes. Në fakt, ... Read More

Stoltenberg uron Zaevin për votimin e ndryshimeve kushtetuese

11/01/2019

11 Janar 2019 / 20:39 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, përmes rrjeteve sociale ka uruar kryeministrin e Maqedonisë Zoran Uaev për miratimin e ... Read More

Këta janë të famshmit që nuk kanë llogari në rrjetet sociale

16/10/2018

Sot është e paimagjinueshme të gjen një person që nuk ka një llogari në njërin prej rrjeteve sociale Facebook, Instagram apo Twitter. Por, më i ... Read More