Tag: rrugë

Kadriu: Autostrada “Arbën Xhaferi” e lirë për qarkullim (Foto/Video)

10/12/2018

Reshjet që kanë rënë mbrëmë në Kosovë dhe rajon kanë bërë që disa rrugë të bllokohen. Mëngjesin e sotëm qytetarët që kanë kaluar në autostradën ... Read More

Të premten, një rrugë nga Alaska dukej kështu – u deshën vetëm katër ditë që ajo të ndryshonte tërësisht pamjen (Foto)

06/12/2018

Një rrugë e cila ishte bërë “copë copë” në Alaska, si pasojë e një tërmeti të fuqishëm, tanimë, vetëm pas katër ditësh është riparuar. Sipas ... Read More

Në dhjetor votohet për formimin e Ushtrisë së Kosovës

26/11/2018

Projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, pritet të procedohen për dëgjim të dytë në Kuvend, ... Read More

Haradinaj: Nëse nuk heqim dorë nga e drejta jonë, ajo do të bëhet realitet

25/11/2018

“Kushdo që dyshon se ne nuk do ta ndjejmë rrugën përpara, se nuk do ta dimë atë rrugë dhe nuk dimë t’i marrim veprimet e ... Read More

Qarkullimi për në Dardhë të Korçës vetëm me zinxhirë

19/11/2018

Në Qarkun e Korçës situata nëpër rrugë vazhdon të jetë problematike për shkak të reshjeve të borës.Qarkullimi në rrugët Korçë-Dardhë bëhet vetëm me zinxhirë. Pjesërisht ... Read More

Kim Kardashian dhe motra e saj Kylie Jenner vijnë me poza atraktive në promovimin e produkteve të reja kozmetike

16/11/2018

Kylie Jenner është më e vogla prej motrave Kardashian-Jenner. Megjithatë, ajo ka bërë rrugë të suksesshme drejt famës, dhe pritet që të bëhet miliarderja më ... Read More

Asfaltohen 5 rrugë dhe largohen tubat e rrezikshëm nga asbesti në Ferizaj

15/11/2018

Asfaltohen 5 rrugë në Lagjen e Re në Ferizaj. Për të parë asfaltimin e këtyre 5 rrugëve, doli kryetari Agim Aliu bashkë me drejtorin e ... Read More

Aktivistët e VV-së vendosin tabelën me emrat e vëllezërve Dehari

05/11/2018

Në dy vjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, një rrugë e kryeqytetit është emërtuar me emrin” Arbënor e Astrit Dehari”. Astrit Dehari ka vdekur para ... Read More

Slaveski: LSDM-ja do ta shkatërrojë ekonominë

03/11/2018

3 Nëntor 2018 / 20:32 LSDM-ja është në rrugë për ta shkatërruar ekonominë e vendit, akuzon ish ministri i Financave, Trajko Slavevski, anëtarë i Komitetit ... Read More

Ferizaj, rrahje në rrugë, mund të pësonin nga automjetet (Video)

03/11/2018

Në një rrugë të Ferizajt, sot ka ndodhur një rast i pazakontë rrahjeje. Në videon që një lexues e ka dërguar në adresë të Telegrafit, ... Read More

Ferizaj, rrahje në rrugë, mund të pësonin nga automjetet (Video)

03/11/2018

Në një rrugë të Ferizajt, sot ka ndodhur një rast i pazakontë rrahjeje. Në videon që një lexues e ka dërguar në adresë të Telegrafit, ... Read More

Drejtonin automjetin të dehur, 12 të arrestuar në Tiranë

28/10/2018

Shpejtësia mbi normat e lejuara që varionte deri në 190 km në orë, gara të rrezikshme në rrugë dhe alkool gjatë drejtimit të automjetit, ishin ... Read More