Tag: rrugë

Sali Berisha: Ose mosbindja do rrëzojë Edi Ramën, ose opozita do të shuhet

06/05/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kriza politika ka vetëm dy rrugë në këtë situatë ku është futur. Në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, Berisha ... Read More

Valverde: Duhet të vuajmë për të arritur tek triumfi

21/04/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, është në rrugë të mirë që ta fitojë tripletën me skuadrën e tij këtë edicion. Valverde dhe lojtarët e tij ... Read More

Qarkullimi rrugor po zhvillohet nëpër rrugë të thata dhe intensitet mesatar

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:49:53+02:00 Qarkullimi nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit  në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në ... Read More

Çiklisti nuk e zuri kthesën dhe u rrotullua në një mur, qeni që ishte aty nuk e bëri asnjë lëvizje (Video)

18/04/2019

Ricky Murphy nuk e kishte llogaritur mirë kthesën në një rrugë të Anglisë, duke bërë që të përplasej dhe të rrotullohej në një mur të ... Read More

Blakaj: Çështja e krimeve të luftës nuk zgjidhet me rezoluta, por në dialog me Sebrinë

15/04/2019

Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar komisionin që i hap rrugë krijimit të një rezolute për të dënuar krimin dhe gjenocidin serb në Kosovë. Bekim ... Read More

Messi ‘fytyra’ e La Ligas – Shikoni këto statistika

07/04/2019

Lionel Messi është në rrugë të mirë që të vendos të gjitha rekordet në kampionatin spanjoll. Mbrëmë, argjentinasi shënoi një gol të rëndësishëm për t’i ... Read More

Ndërmarrja publike për ‘PRUGË’ shtetërore

04/04/2019

S A 2019-04-04T08:30:29+02:00 Vazhdon trendi i gabimeve drejtëshkrimore. Në vend të ‘RRUGË’, shkruhet ‘PRUGË’. Gabime të tilla janë prezente në të gjitha pikat pagesore në ... Read More

Kitanov do të informojë për realizimin e investimeve kapitale

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T10:49:31+02:00 Drejtori i NP për rrugë shtetërore Zoran Kitanov sot në konferencën për shtyp do të informojë për realizimin e investimeve kapitale në kuartalin ... Read More

Gara për Këpucën e Artë pa penallti: Mbappe e zë Messin, 16 golashënues më të mirë se Ronaldo

28/03/2019

Lionel Messi është në rrugë të drejtë për ta fituar Këpucën e gjashtë të Artë Evropiane në fund të këtij sezoni, por si do të ... Read More

Çiklisti me shoqëruesin u larguan me shpejtësi, kur një gjarpër iu ngatërrua në biçikletë (Video)

19/03/2019

Derisa po ngiste biçikletën nëpër një rrugë të qetë në Telangana të Indisë, një çiklist dhe shoqëruesi i tij u detyruan të largon me shpejtësi. ... Read More

Motoçiklisti goditi metalet e makinës për transport, helmeta e shpëtoi pa lëndime (Video)

15/03/2019

Gjatë udhëtimit nëpër një rrugë të ngushtë në Kinë, një motoçiklist u rrëzua për toke, pasi goditi metalet e makinës për transport. Megjithëse ra në ... Read More

Rruga drejt Matkës mbetet e shkatërruar

09/03/2019

9 Mars 2019 / 17:13 Kjo rrugë, ndonëse e prishur, të shpien në një nga atraksionet më të bukura të kryeqytetit. Vetëm 15 km larg ... Read More