Tag: rrugët

“Këtu është ushqimi juaj”/ Meghan Markle zbret Princ Harryn në rrugë në ndihmë të të prekurve me COVID-19

17/04/2020

Princ Harry dhe Meghan Markle janë fotografuar teksa shpërndanin ushqime në rrugët e Los Angelos. Çifti mbretëror po e kalon pandeminë në SHBA, ku duket ... Read More

10 rrugët më të rrezikshme në botë, një prej tyre në afërsi me Kosovën

05/02/2020

Nga rrugët e vështira malore plot me dëborë dhe shtigje të rrëmbyeshme me ndërprerje, e deri te rrugët zigzage të shkretëtirës apo autostradat bregdetare, ka ... Read More

Kura efektive për të zhbllokuar rrugët e frymëmarrjes

20/01/2020

Rrugët e frymëmarrjes janë rregullisht të ekspozuara ndaj toksinave, viruseve dhe baktereve të cilat mund të shkaktojnë një sërë sëmundjesh. Detyra e sistemit imunitar është ... Read More

Sëmundjet serioze që mund të shkaktojë gërhitja gjatë natës

25/11/2019

Zhurma karakteristike që një person lëshon kur rrugët e tij të frymëmarrjes bllokohen gjatë gjumit quhet gërhitje.Gërhitja është një problem i njohur për çdo njeri ... Read More

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës (Foto/Video)

20/05/2019

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së bashku. E, ky ... Read More

Qarkullimi rrugor po zhvillohet nëpër rrugë të thata dhe intensitet mesatar

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:49:53+02:00 Qarkullimi nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit  në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në ... Read More

‘Ciao’ Icardi, Inter gjen sulmuesin e ri

18/04/2019

Inter është duke i bërë planet që t’i ndajë rrugët me Mauro Icardin në këtë verë. Inter e di se nuk mund ta mbajë në ... Read More

Conte e pranon ofertën e skuadrës së madhe evropiane

16/04/2019

Bayern Munich duket se do t’i ndajë rrugët me Niko Kovac në fund të sezonit. Niko Kovac arriti ta rikthente Bayern Munichun në pozitën e ... Read More

Komuna e Prishtinës lajmëron qytetarët për bllokim të dy rrugëve në qendër të qytetit

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar për fillimin e punimeve në rrugët ‘Ukshin Hoti’ dhe ‘Robert Doll’ në Prishtinë. Ahmeti në një ... Read More

Mbrëmë ndau rrugët me Lakers, Walton është afër të bëhet trajner i kësaj skuadre të NBA

13/04/2019

Mbrëmë ndau rrugët me Lakers, Walton është afër të bëhet trajner i kësaj skuadre të NBA Mbrëmë faqja zyrtare e Los Angeles Lakers kanë bërë ... Read More

Pesë destinacionet e Gareth Bale

13/04/2019

Gareth Bale do të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit. Gjitha rrugët çojnë në largimin e Gareth Bale nga Real Madrid në fund ... Read More

Nxënësit dhe fëmijët të rrezikuar nga qentë endacakë

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T15:18:28+02:00 Turma të mëdha të qenve endacak sërish vërshojnë rrugët e Tetovës të cilët rrezikojnë qytetarët. Më të rrezikuar nga qentë endacakë janë nxënësit ... Read More