Tag: rrugët

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës (Foto/Video)

20/05/2019

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së bashku. E, ky ... Read More

Qarkullimi rrugor po zhvillohet nëpër rrugë të thata dhe intensitet mesatar

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:49:53+02:00 Qarkullimi nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit  në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në ... Read More

‘Ciao’ Icardi, Inter gjen sulmuesin e ri

18/04/2019

Inter është duke i bërë planet që t’i ndajë rrugët me Mauro Icardin në këtë verë. Inter e di se nuk mund ta mbajë në ... Read More

Conte e pranon ofertën e skuadrës së madhe evropiane

16/04/2019

Bayern Munich duket se do t’i ndajë rrugët me Niko Kovac në fund të sezonit. Niko Kovac arriti ta rikthente Bayern Munichun në pozitën e ... Read More

Komuna e Prishtinës lajmëron qytetarët për bllokim të dy rrugëve në qendër të qytetit

15/04/2019

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar për fillimin e punimeve në rrugët ‘Ukshin Hoti’ dhe ‘Robert Doll’ në Prishtinë. Ahmeti në një ... Read More

Mbrëmë ndau rrugët me Lakers, Walton është afër të bëhet trajner i kësaj skuadre të NBA

13/04/2019

Mbrëmë ndau rrugët me Lakers, Walton është afër të bëhet trajner i kësaj skuadre të NBA Mbrëmë faqja zyrtare e Los Angeles Lakers kanë bërë ... Read More

Pesë destinacionet e Gareth Bale

13/04/2019

Gareth Bale do të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit. Gjitha rrugët çojnë në largimin e Gareth Bale nga Real Madrid në fund ... Read More

Nxënësit dhe fëmijët të rrezikuar nga qentë endacakë

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T15:18:28+02:00 Turma të mëdha të qenve endacak sërish vërshojnë rrugët e Tetovës të cilët rrezikojnë qytetarët. Më të rrezikuar nga qentë endacakë janë nxënësit ... Read More

Inter e ka gjetur zëvendësuesin e Perisic

09/04/2019

Inter është duke i ndarë rrugët me Ivan Perisicin. Inter do ta largojë në verë Ivan Perisicin. Kroati ishte shumë afër të largohet në janar ... Read More

Demant nga Ndërmarrja Publike “Rrugët Shtetërore”

31/03/2019

Alsat 2019-03-31T22:51:46+02:00 Ndërmarrja Publike Rrugët shtetërore ashpër reagon ndaj informatave të publikuara në kronikën e publikuar në lajmet e TV Alsat e që ka të ... Read More

Komunikacioni në mbarë vendin zhvillohet pa pengesa

26/03/2019

26 Mars 2019 / 9:30 Komunikacioni nëpër rrugët e vendit po zhvillohet pa pengesa kryesisht nëpër rrugë të thata. Lidhja Auto Moto e Maqedonisë (LAMM) ... Read More

Del në skenë një emër i ri për ta marrë Kombëtaren e Shqipërisë, pasi Reja refuzoi

24/03/2019

Të gjitha rrugët të çonin te Edoardo Reja, por mesa duket nuk do të jetë 73-vjeçari italian pasuesi i Christian Panuccit në stolin e kombëtares ... Read More