Tag: Rrugor

Policia përfundon ligjëratat për sigurinë në rrugë e shkolla

24/05/2019

Njësia e Trafikut Rrugor në kuadër të drejtorisë rajonale të Policisë në Mitrovicë, ka përmbyllur fazën e dytë të ligjëratave për nxënësit nëpër shkolla në ... Read More

Policia e Kosovës lanson fushatën ‘Të gjithë jemi këmbësorë’

22/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Divizioni i Komunikacionit Rrugor, në përkrahje nga Departamenti Koordinues i Këshillit për Siguri Rrugore – Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ka ... Read More

Sot lansohet fushata “Të gjithë jemi këmbësorë”

22/05/2019

Divizioni i Trafikut Rrugor i Policisë së Kosovës në përkrahje nga Departamenti Koordinues i Këshillit për Siguri Rrugore të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, lanson ... Read More

Aksident në rrugën Levan-Tepelenë, një i vdekur dhe dy të lënduar

15/05/2019

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Gurorja e Kremenarit” ku janë përplasur automjeti tip “Benz” me automjetin tip furgon. ... Read More

Tabelat greqisht në Sarandë, ndërhyn policia dhe i ndërron gjatë natës (Video)

05/05/2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka ndihmuar policinë për heqjen e tabelave dygjuhëshe në rrugën kombëtare Qafë Muzinë – Sarandë – Konispol. Sipas ARRSH ishin 35 tabelat ... Read More

Aksident i rëndë në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, dy të vdekur dhe dy të lënduar

27/04/2019

Një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur, ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Kamëz-Fushë Krujë, në vendin e quajtur rrethrrotullimi i ... Read More

Aksident trafiku në Shqipëri, vetura del nga rruga e përplaset me shtyllën

15/04/2019

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Berat-Lushnje, pranë fshatit Moravë, aty ku një automjet tip “Range Rover” ka humbur kontrollin dhe ka ... Read More

Dy të vdekurat nga aksidenti në Shkodër janë murgesha nga Kosova

10/04/2019

Në aksidentin e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, bëhet me dije se dy personat që humbën jetën janë murgesha nga ... Read More

Aksident në Shkodër, vdesin dy femra

10/04/2019

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Bushat, ku raportohet se dy femra kanë ndërruar jetë. Mësohet se një mjet tip ... Read More

Përplasen tri automjete në Lezhë, një i vdekur e tre të plagosur

27/03/2019

Një aksident i rëndë rrugor, me një të vdekur dhe 3 të plagosur është regjistruar orët e mbrëmjes së të martës në aksin Lezhë-Laç, në ... Read More

Normalizohet komunikacioni në autostradën Shkup-Kumanovë

09/03/2019

Nga NP “Rrugët e Maqedonisë” njoftojnë se komunikacioni në aksin rrugor nga Rafineria Milladinovci drejt Kumanovës është normalizuar. Ky aks rrugor ishte ndërprerë që nga ... Read More

Lansohet fushata që synon t’i sensibilizojë qytetarët për vendosjen e rripit të sigurisë

01/03/2019

Me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë, Këshilli për Sigurinë e Komunikacionit Rrugor, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë lansuar fushatën vetëdijesuese “Vendose ... Read More