Tag: Rrustem

Admirali Foggo: Tranzicioni i FSK-së, të jetë i koordinuar ngushtë me NATO-n dhe bashkësinë ndërkombëtare

22/05/2019

Admirali i Marinës së SHBA, James Foggo, u takua sot me Rrustem Berisha dhe gjeneral-lejtnant Rrahman Rama. “Krerët diskutuan gjendjen e sigurisë në Kosovë, në ... Read More

Ministri Berisha ngushëllon homologen Xhaçka dhe familjen Hasanaj

07/05/2019

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Rrustem Berisha pas rënies në krye të detyrës së ushtarakes shqiptare nëntetare Zarife Hasanaj, i ka dërguar telegram ... Read More

Dyshohet se e rrahën me sëpatë, ushtarakët e FSK-së gjejnë trupin e pajetë të personit të humbur në Bjeshkët e Rugovës (Foto)

28/04/2019

Me vendim të ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha, dhe sipas urdhrit të komandantit Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, një ekipi i Kërkim-Shpëtimit ... Read More

Ministri i Mbrojtjes dhe komandanti i ushtrisë vizitë zyrtare në Kroaci

11/04/2019

Ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha dhe komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Mbrojtjes të Kroacisë, Damir Krsticeviq, po ... Read More

Berisha: Kosova objektiv strategjik ka anëtarësimin në NATO

29/03/2019

Ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha dhe komandanti i Ushtrisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, kanë marrë pjesë në shënimit e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë ... Read More

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm

14/03/2019

Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në ... Read More

Haradinaj i dorëzon Remit medaljen ‘Gjergj Kastrioti-Skënderbeu’

14/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka takuar ish-komandantin e Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa. Haradinaj i ka dorëzuar Mustafës Medaljen ‘Gjergj Kastrioti-Skënderbeu’ për të ... Read More

Mustafa: Në Speciale ka shpifje të Serbisë, UÇK-ja do të dalë faqebardhë

06/03/2019

Ish-komandanti i UÇK-së i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi, ka deklaruar gjithçka që po ndodhë me ish-eprorë të kësaj ushtrie në raport me Gjykatën ... Read More

Rrustem Berisha priti sot ambasadorin e Turqisë në Kosovë Ҫagri Sakar

01/03/2019

Ministri i Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Rrustem Berisha, ka pritur sot, në një takim njohje, ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, ... Read More

Ministri Rrustem Berisha në Kroaci, pro thellimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë 

19/02/2019

Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka  marrë pjesë në organizimin e ashtuquajtur “Java e Kosovës ... Read More

Berisha njofton Sejdiun për tranzicionin e FSK-së

24/01/2019

Ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha priti sot në takim ish-presidentin e Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, të cilin e njoftoi me tranzicionin e FSK-së në ... Read More

Rrustem Mustafa-Remi: Enver Sekiraqa asnjëherë nuk e ka dëmtuar UÇK-në

21/01/2019

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për Zonën Operative të Llapit, Rrustem Mustafa ka thënë se UÇK-ja nuk kishte plan për ekzekutimin e Enver Sekiraqës, ... Read More