Tag: ruajë

Veprimet që duhet bërë për të shmangur rrudhat

22/08/2019

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi ... Read More

Formacionet zyrtare, Dinamo Kiev- Chelsea

14/03/2019

Chelsea pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Dinamo Kievit me rezultat 3-0 do të tentojë që ta ruajë epërsinë e krijuar në ndeshjen kthyese. ... Read More

Veseli: Të ruhet miqësia me SHBA-në, mos të lejojmë që Serbia të përfitojë nga gabimet tona

13/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet që të ruajë miqësinë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Veseli ... Read More

Spalletti: Jemi të paaftë të ruajmë përqendrimin gjatë

11/11/2018

Luciano Spalletti ka pranuar pas ndeshjes se Interi duket i paaftë të ruajë përqendrimin për periudha të gjata pas disfatës 4-1 ndaj Atalanta. Nerazzurrët ishin ... Read More

Raze Sinanaj ruan trashëgiminë tonë kulturore edhe në Francë (Video)

18/07/2018

Raze Sinanaj është një grua e cila vazhdon ta ruajë traditën dhe trashëgiminë kulturore shqiptare edhe jashtë kufijve të Kosovës. Raza vjen nga fshati Isniq ... Read More