Tag: ruajtur

Media franceze: Shqipëria e thesareve arkeologjike, biodiversitetit dhe gastronomisë

11/05/2019

Thesaret arkeologjike, biodiversiteti i ruajtur dhe gastronomia janë disa nga arsyet pse Shqipëria është një destinacion i favorshëm turistik, shkruan 20minutes.fr. ”Që nga hapja e kufijve ... Read More

Lady Gaga vjen me një deklaratë interesante rreth eventit të famshëm të modës

04/05/2019

22:13 | 4 Maj 2019 22:13 | 4 Maj 2019 ‘Nuk i kam ruajtur këmbët’ thotë nikoqirja e ‘Met Gala’ Lady Gaga. ‘Met Gala’ është ... Read More

A është më i shëndetshëm lëngu i karotës apo karota?

23/04/2019

Prandaj konsiderohet si një nga lëngjet më të mira të perimeve për të ruajtur shëndetin optimal. Lëngu i karotës duhet bërë në përgjithësi nga karota ... Read More

Frankfurt përmbysë Benfican, kalon në fazën gjysmëfinale

18/04/2019

Skuadra nga Bundesliga, Eintracht Frankfurt, ka ruajtur nderin e futbollit gjerman, duke mbetur e vetme nga kampionati gjerman në garat evropiane. Frankfurt ka arritur që ... Read More

Perdet e spitaleve bartëse të baktereve rezistente

14/04/2019

Perdet që ndajnë shtretërit e të sëmurëve në shumë spitale, të konceptuar për të ruajtur privatësinë, mund një jenë një kërcënim serioz për shëndetin tonë. ... Read More

4 shenjat paralajmëruese që tregojnë se keni mungesë proteinash në organizëm

08/04/2019

Proteinat nuk shërbejnë vetëm për të ndërtuar masë të re muskulore, por edhe për të ruajtur masën që gjendet në trup. Sipas dietologëve sasia e ... Read More

Elita Rudi ruan linjat pas lindjes së djalit, kështu duket me minifund 

07/04/2019

Elita Rudi i ka ruajtur linjat trupore pas lindjes së Zërit. Moderatorja Elita Rudi është bërë nënë për herë të parë, kështu duke sjell në ... Read More

Formacionet zyrtare: Chelsea – Brighton

03/04/2019

Chelsea do të kërkojë fitore ndaj Brighton për të ruajtur hapin për një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve. Skuadra e trajnerit Maurizio Sarri ... Read More

Rufat Kovaçi prej 60 vitesh rrobaqepës, thotë se është ndër profesionet më të mira (Video)

23/11/2018

Qyteti i Prizrenit njihet për numrin e madh të artizanateve madje edhe që ka ruajtur më së shumti ato. Njëra ndër zejet që i ka ... Read More

Rrobaqepësi nga Tirana prej 61 vitesh punon pa ndërprerje

28/10/2018

Në Shqipëri për dekada me radhë artizanët kanë ruajtur traditat, ndërsa zejet kanë qenë të përhapura pothuajse në të gjithë Shqipërinë. Sot rrobaqepësit profesionistë janë ... Read More

Arbëreshja rrëfen se si ruhet gjuha shqipe në Itali

02/09/2018

Emilia Conforti, ka ruajtur me xhelozi gjuhën shqipe, ashtu sikurse e ruajtën edhe shumë arbëresh të tjerë të Italisë ndër shekuj. Madje ajo nuk është ... Read More

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

07/08/2018

I përkushtuar dhe betuar për ta ruajtur natyrën, ju sjellim historinë frymëzuese të burrit i cili pa ndihmën e askujt arriti ta “mbjell” pyllin më ... Read More