Tag: Rusia

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës (Video)

15/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. ... Read More

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

10/05/2019

Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin ... Read More

Facebook fshin llogari të dyshimta nga Kosova

26/03/2019

Facebook, ka njoftuar sot se ka fshirë disa llogari nga Irani, Rusia Maqedonia dhe Kosova, duke i përshkruar ato si llogari jo të vërteta. Gjithsej ... Read More

Eksperti amerikan: Rusia e përkrah një Kosovë të cunguar

11/03/2019

David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, ka deklaruar për “Zërin” se Rusia e kundërshton çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, me përjashtim, siç ... Read More

Ramadani pret rritje të aktiviteteve armiqësore ruse në Kosovë

05/02/2019

Zëvëndësministri i Mbrojtjes në Kosovë, Burim Ramadani, pret që Kosova të jetë e shigjetuar nga Rusia tashmë kur çështja e antarësimit të Maqedonisë Veriore në ... Read More

Serbia për dialogun: Nëse përfshihet SHBA-ja të përfshihen edhe Rusia e Kina

23/12/2018

Rusia është e gatshme të angazhohet në bisedimet Prishtinë-Beograd nëse SHBA-ja do të bashkohej drejtpërdrejt në këtë proces dhe nëse Beogradi zyrtarisht i kërkon Moskës ... Read More

Bajrami: Rusia dhe Austro-Hungaria bënë marrëveshje sekrete në dëm të shqiptarëve (Video)

28/11/2018

Historiani Hakif Bajrami ka thënë Rusia kishte marrë detyrë të krijonte “Bullgarinë e Madhe” ndërsa Austria kishte marrë detyrë të krijonte “Serbinë e Madhe”. “Rusia ... Read More

Dhjetë lojtarët që harruan shkëlqimin e tyre në Rusi

28/11/2018

Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një garë fantastike, por e lodhshme paksa. Lojtarët japin gjithçka nga vetja e tyre në mënyrë që të paraqiten sa ... Read More

Judah tregon se cili është mesazhi i takimit Thaçi-Putin për Vuçiqin

13/11/2018

Gazetari britanik Tim Judah tha se Rusia do të përfitonte shumë nëse rezultati i negociatave Beograd-Prishtinë do të ishte njohja e Kosovës dhe shkëmbimi i ... Read More

Hakerët shesin profilet e Facebook-ut, si ta dini nëse është vjedhur llogaria juaj?

04/11/2018

Kriminelë kibernetikë nga Rusia kanë njoftuar se do të shesin 81,000 profile të Facebook të hakuara më parë. Hakerët do të paguajnë 10 centë amerikanë ... Read More

Duel gjigantësh për mbrojtësin francez Pavard

01/11/2018

Benjamin Pavard ka qenë zbulimi i Kampionatit Botëror, Rusia 2018. Mbrojtësi i talentuar francez ka shkëlqyer me Kombëtaren e Francës dhe ishte ndër lojtarët më ... Read More

Eriksen me shok bojkoton Kombëtaren e Danimarkës: Nuk i durojmë akuzat, ne po i sjellim fitime federatës

03/09/2018

Një skandal ka ndodhur në Kombëtaren e Danimarkës. Futbollistët që ishin pjesëmarrës në Kampionatin Botëror, Rusia 2018 kanë refuzuar të grumbullohen për dy ndeshjet e ... Read More