Tag: saktë

Çeki – Kosovë, njoftim i rëndësishëm për biletat e ndeshjes

16/10/2019

10:42 | 10/16/2019 Federata e Futbollit të Çekisë ka bërë të ditur numrin e saktë të biletave që janë ndarë për tifozët nga Kosovës në ... Read More

Ky detaj në pamjen tuaj mund të tregojë nëse jeni apo jo të lumtur në çift

18/09/2019

E kishit menduar ndonjëherë që pamja ose më saktë pesha juaj tregon nëse jeni apo i/e lumtur në lidhjen tuaj? Epo, me sa duket qenka ... Read More

UEFA: Kështu duhet t’i shqiptoni emrat e Shaqirit, Gjimshitit dhe lojtarëve të tjerë në Champions

17/09/2019

UEFA e ka publikuar një udhëzim për të treguar se si duhet të shqiptohen në mënyrë të saktë emrat e yjeve që do të luajnë ... Read More

Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj

25/08/2019

Numri i saktë i ishujve në botë është i vështirë të përcaktohet edhe për shkak të kritereve që duhet të vendosen se cili mund të ... Read More

Si ta trajtoni migrenën pa ilaçe

02/06/2019

Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur.Këto dhimbje koke të forta, shpesh herë nga njëra anë dhe ... Read More

Ekspertët tregojnë si të lehtësohet migrena pa ilaçe

02/06/2019

Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh herë nga njëra anë ... Read More

Sa do të duhej të jetë njeriu i shëndoshë në mënyrë që dhjami do të mund të ndalte plumbin

04/03/2019

Shkencëtarët i kanë dhënë përgjigje të saktë kësaj pyetjeje dhe ju do të befasoheni plotësisht Laboratori Cavendish i Universitetit të Cambridge ka bërë testin në ... Read More

Skena që rrallë shikohen në futboll: Kepa refuzon të zëvendësohet, Sarri acarohet nga sjella e spanjollit

24/02/2019

Manchester City u tregua më i saktë në penallti dhe kështu fitoi në finale të EFL Cup ndaj Chelseat. Kjo ndeshje do të mbahet mend ... Read More