Tag: saktësisht

Në trup keni një sustë sekrete, çfarë ndodh nëse e shtypni

07/11/2019

Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, edhe me ndjenjat.Nëse jeni nën ... Read More

Testi i ri i gjakut po trondit njerëzit, parashikon vdekjen me saktësi të pabesueshme

30/08/2019

Një ditë të gjithë do të vdesim. Por nëse do të kishit mundësi të zbulonit saktësisht kur do të vdisni, a do të dëshironit ta ... Read More

iPhone XR ishte telefoni më i shitur Apple në Q3, përfaqësoi 48% të shitjeve në SHBA

24/07/2019

IPhone-t me kosto më të ulët të Apple si iPhone 5c dhe iPhone SE nuk ishin saktësisht iPhone-ët më të kërkuar. Në vend të tyre, ... Read More

Pas lajmeve rreth problemeve me shëndetin mendor, Britney Spears habit me këtë video

16/05/2019

23:27 | 16 Maj 2019 23:27 | 16 Maj 2019 Britney Spears tash e sa kohë po përballet me probleme shëndetësore, saktësisht me shëndetin mendor. ... Read More

Vetë-aksidentohet një veturë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

09/05/2019

Një vetë aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Llabjan ku janë lënduar katër persona. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet ... Read More

Aksident në Prizren, lëndohet një person

08/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Prizren, më saktësisht në rrugën ‘Tranziti i ri’. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë për ... Read More

Plagoset një person në Prishtinë, autori po kërkohet nga policia

24/04/2019

Një person është plagosur sonte me armë zjarri në Prishtinë, më saktësisht në rrugën “Bajram Bahtiri”. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, ka thënë ... Read More

Aksident zinxhiror në magjistralen Prishtinë-Pejë

18/04/2019

Një aksident zinxhiror ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë-Pejë, më saktësisht në Komoran të Drenasit. Përveç dëmeve materiale, ende nuk dihet nëse ka persona të ... Read More

Rrahje në hyrje të Prishtinës

16/04/2019

Një rrahje ka ndodhur në hyrje të Prishtinës më saktësisht në lagjen Arbëria. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për ... Read More

Si ta reduktoni kortizolin në trup

16/04/2019

Trupi jonë prodhon kortizol kur jemi të stresuar, dhe ky hormon ka funksione të ndryshme. Më saktësisht e mirëmban homeostazën e trupit, e rregullon shtypjen ... Read More

Aksident në Pejë, lëndohet një person

09/04/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur në Pejë, më saktësisht në fshatin Dubovë. Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Xhevat Ibra ka bërë të ditur ... Read More

48 orë ndalim për burrin që plagosi gruan e tij

06/04/2019

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, saktësisht Departamenti për Krime të Rënda, i ka caktuar masën e ndalimit prej 48 orësh, të dyshuarit R.F, për shkak të ... Read More