Tag: Sali

Shkëlzen Berisha poston foto me dy fëmijët e tij, ja reagimi i Armina Mevlanit

07/01/2020

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka postuar në rrjetin e tij social “Instagram´´, një foto si rrallë herë me djalin dhe vajzën që prej vitesh ... Read More

Sali Berisha: Hashim Thaçi u arrestua në Tiranë për Ali Ukën, cimerin e tij që u gjend i vrarë në dhomë

24/05/2019

Ish-Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur akuzave të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pasi ky i fundit në një intervistë televizive e quajti “argat të ... Read More

Sali Berisha publikon fotografi ku shihet Rama duke marrë drogë

23/05/2019

Sali Berisha ka treguar disa foto ku sipas tij Edi Rama është duke marrë drogë. Në fakt foto janë të publikuara dhe më parë, por ... Read More

Hoxhaj reagon pas akuzave të Sali Berishës për presidentin Thaçin

07/05/2019

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili ka akuzuar  presidentin e Kosovës, Hashim ... Read More

Berisha: Thaçi në asnjë negociatë për Kosovën, pa shkuar në Hagë (Video)

06/05/2019

  Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përsëritur akuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, duke cilësuar argat i Beogradit. Në një intervistë në RTV ... Read More

Sali Berisha: Ose mosbindja do rrëzojë Edi Ramën, ose opozita do të shuhet

06/05/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kriza politika ka vetëm dy rrugë në këtë situatë ku është futur. Në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, Berisha ... Read More

Sali Berisha thotë se Edi Ramës i është bërë kontroll special nga policia e Holandës

24/04/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncime në rrjetet sociale. Pak minuta më parë ka publikuar një foto ku shihet kryeministri Edi Rama dhe një tjetër ... Read More

Mustafa përkujton heroin Sali Çekaj

19/04/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar heroin e kombit Sali Çekaj, në 20 vjetorin e rënies së tij në Koshare. Në ... Read More

Haradinaj: Luftën e Koshares e bën të veçantë rënia e Sali Çekajt

19/04/2019

Në ditën e Veteranëve të Koshares, dhe rënies së heroit Sali Çekaj, është mbajtur akademi përkujtimore. Me këtë rast kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha ... Read More

Berisha: Rama duhet të jap dorëheqje deri në mbrëmje

16/02/2019

Në mes të protestuesve, sot edhe njëherë ka folur Sali Berisha, që sipas tij, Edi Rama ka marrë sot mesazhin. Berisha tha që deri në ... Read More

Berisha në protestë: Populli është monarku dhe sovrani i këtij vendi

16/02/2019

Ish-lideri i Partisë Demokratike, Sali Berisha, bëri një deklaratë për mediat, teksa ndodhej në shesh mes protestuesve dhe krah Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit. Ai ... Read More

Berisha nxjerr detaje të frikshme për përdhunimin e 13-vjeçares: Të gjithë ishin në anën e përdhunuesve!

03/02/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish për përdhunimin e nxënëses së shkollës ‘Rilindja’ në Kavajë nga 8 persona. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Berisha lidhur ... Read More