Tag: Samitin

Thaçi tregon pse u tmerrua në Berlin

20/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se në Samitin e Berlinit ishte tmerruar pasi krerët evropianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ... Read More

Thaçi në Samitin e Brdo-Brionit: Mosliberalizimi, ndëshkim i panevojshëm ndaj qytetarëve të Kosovës

09/05/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në samitin e Brdo-Brionit ka folur për çështjen e lëvizjes së lirë të qytetarëve të Kosovës. Ai ka thënë ... Read More

Thaçi nuk merr pjesë në Samitin e BERZH-it, shkaku i marrëdhënieve me Bosnjën e Hercegovinën

07/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfundimisht ka hequr dorë nga pjesëmarrja në samitin e thirrur në Sarajevë, në kuadër të takimit vjetor të ... Read More

Meta organizon në Tiranë Samitin e Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit

04/05/2019

Më 8-9 maj 2019, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, organizon në Tiranë Samitin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit. Ky proces është një ... Read More

Hyseni: Përfshirja e Gjermanisë dhe Francës në dialog lajm i mirë, por rolin e SHBA-ve nuk e zëvendëson askush (Video)

03/05/2019

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skënder Hyseni ka thënë se në Samitin e Berlinit sipas të gjitha analizave, tema e ... Read More

Mustafa: Ndryshimi i kufijve është ndryshim i deklaratës së pavarësisë

03/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në konferencë për media ka folur për Samitin e Berlinit duke thënë se përfaqësimi i Kosovës nuk ishte i denjë. ... Read More

Fjalimet e Thaçit në Samitin e Berlinit

01/05/2019

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur dy fjalime në Samitin e Berlinit që u mbajt dy ditë më parë për Ballkanin Perëndimor. Zyra ... Read More

Analistët dhe opozita: Samiti i Berlinit nuk i dha fund idesë së korrigjimit të kufirit

30/04/2019

Përkundër deklaratave se në Samitin e Berlinit iu dha fund idesë së korrigjimit të kufijve, një gjë të tillë nuk po e shohin analistët politikë ... Read More

Në një tavolinë ‘relaksi’ Merkel, Macron, Thaci, Haradinaj, Rama – Vuçiq e Brnabiq (Foto)

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor për të diskutuar çështje të ndryshme në mesin e të cilave është edhe çështja mes ... Read More

​Samiti i Berlinit, rreth 40 zyrtarë nga Kosova kanë udhëtuar në Gjermani

29/04/2019

Në samitin e Berlinit që po mbahet sot në Gjermani, përveç kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentit Hashim Thaçi, po marrin pjesë edhe një ... Read More

“Merkel dhe Macron mund të kërkojnë heqjen e taksës”

29/04/2019

Në Samitin e Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron mund t’u kërkojnë udhëheqësve të Kosovës pezullimin e taksës ndaj mallrave të ... Read More

Hoti: Në Berlin të mbyllet ideja e korrigjimit të kufijve

28/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, shpreson se në Samitin e Berlinit do të mbyllet si ide plani i mbrapshtë për korrigjimin e ... Read More