Tag: Sassuolo

Boateng: Shpresoj të shënoj në Bernabeu në El Clasicon e ardhshme

22/01/2019

Barcelona nënshkroi me Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në formë të huazimit me të drejt blerje. Ganezi në fjalët e para si katalunas ka thumbur Real ... Read More

Sassuolo mendon ta zëvendësojë Boatengun me Balotellin

22/01/2019

Raportohet se Sassuolo dëshirojnë ta zëvendësojnë Kevin-Prince Boateng me Mario Balotellin. Sipas ekspertit të tregut të transferimeve Gianluca Di Marzio, klubi italian beson se mund ... Read More

Zyrtare: Barcelona e merr në huazim Kevin-Prince Boatengun

21/01/2019

Barcelona dhe Sassuolo kanë arritur marrëveshje për huazimin e Kevin-Prince Boateng për pjesën e mbetur të sezonit 2018/19. Marrëveshja përfshin një opsion blerje për 8 ... Read More

Inter 0-0 Sassuolo, notat e lojtarëve – Dështon Icardi

19/01/2019

Interi është ndalur me barazim 0-0 në shtëpi nga Sassuolo në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të të Serie A. Nerazzurrët nuk kanë arritur ... Read More

Inter – Sassuolo, formacionet zyrtare

19/01/2019

Interi dhe Sassuolo kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Nerazzurrët janë nikoqir të Sassuolos në ndeshjen e vlefshme për ... Read More