Tag: Seanca

Çfarë nuk u pa nga kamerat në Parlament/ Mimi Kodheli si fotografe, Majko ‘shkrin gazit’ ministret

02/03/2020

Ditën e sotme është mbajtur seanca plenare e rradhës. Ashtu si shihet edhe nga fotot, kjo e sotmja, ka qenë një seancë e qetë. në ... Read More

Fotografia që tronditi Kosovën – reagimet e shumta pas vërtetësisë se nuk është bërë në Kosovë

18/05/2019

Në ditën kur po mbahej seanca e Kuvendit, për krijimin e një Rezolute për për gjenocidin serb në Kosovë, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës ... Read More

Deputetët nuk e votojnë mocionin e PSD-së për shkurtimin e pikave të rendit të ditës

16/05/2019

Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit ... Read More

Fillon seanca për tribunalin e krimeve serbe në Kosovë (Video)

16/05/2019

Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Në këtë seancë në ... Read More

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të ... Read More

Mungesa e deputetëve shtyn seancën plenare

15/05/2019

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është ... Read More

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend ... Read More

Kuvendi nesër vazhdon seancën plenare

14/05/2019

I. Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur me 30 janar 2019: 1. Votimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Protokollin Shtesë 5 të ... Read More

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje

21/04/2019

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe ... Read More

Seanca të reja për “Dhunën në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT”

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:27:36+02:00 Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Dhuna në komunën Qendër”, “Target-Fortesa” dhe “TNT” të Prokurorisë ... Read More

Seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T10:21:05+02:00 Në Gjykatën penale sot në Shkup duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”. Rastin “Monstra”, i cili i ... Read More

Përfundon seanca e Kuvendit, të mërkurën mbahet interpelanca me kryeministrin Haradinaj

15/04/2019

Ka përfunduar punimet seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, ku në mungesë të deputetëve, nuk është arritur që të votohen disa projektligje. Kryesuesi i ... Read More