Tag: seancë

Kuvendi i Serbisë diskuton për Kosovën më 27 maj

17/05/2019

Kuvendi i Serbisë, më 27 maj, do të mbajë një seancë të posaçme për Kosovën, bëri të ditur kryetarja e këtij institucioni, Maja Gojkoviq. Në ... Read More

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të ... Read More

Deputetët në ‘gjumë’, një muaj pa seancë

13/05/2019

Të mërkurën do të bëhet një muaj prejse Kuvendi i Kosovës nuk ka mbajtur asnjë seancë, ndonëse shumë projektligje, ligje e rezoluta vazhdojnë të presin ... Read More

Ish-presidentja Jahjaga sot do të flas para Kongresit Amerikan për krimet e luftës në Kosovë

30/04/2019

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, përmes një seance dëgjimore sot do të ndaj me Komitetin për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, në Kongresin ... Read More

Gruaja që u kthye nga Siria kundërshton arrestin shtëpiak, thotë se ajo ishte mashtruar nga burri!

24/04/2019

  Gjashtë gra të kthyera nga Siria në Kosovë, janë paraqitur të mërkurën në seancë dëgjimore për caktimin e masës së sigurisë. Prokuroria ka kërkuar ... Read More

Ministri Lleshaj, në interpelancë nga opozita e re për grabitjen në Aeroportin e Rinasit

18/04/2019

  Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenare. Diskutimet në seancë do të nisin me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj ... Read More

Veljanovski në bisedë informative në Prokurori

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T11:09:57+02:00 Ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sot është paraqitur në seancë dëgjimore në Prokurorinë për përndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Ai në ... Read More

Sot mbahet seanca e rregullt, në rend dite 17 pika

12/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. Në ... Read More

Kuvendi mblidhet sërish nesër

11/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër do të mblidhen sërish në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. ... Read More

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

11/04/2019

Kryesia e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e 41 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për zbrazjen e Kosovës nga të ... Read More

Kuvendi shqyrton pikat e mbetura nga seancat e kaluara

11/04/2019

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare, ku do të shqyrtohen 51 pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Sipas njoftimit të Kuvendit, për shumicën ... Read More

Projekti për ndërtimin e 14 pishinave të notit në seancë të Qeverisë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T09:31:02+02:00 Qeveria sot në seancë duhet të sjell mendim për Informacionin për realizimin e Projektit për ndërtimin e pishinave për not, në propozim të ... Read More