Tag: seancës

Mediat serbe: Përfaqësuesit e Listës Serbe kthehen në Mitrovicë

28/05/2019

Funksionarët dhe anëtarët e Listës Serbe, të cilët janë në Beograd, për shkak të seancës së Kuvendit të Serbisë, kanë udhëtuar këtë mëngjes për në ... Read More

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

Veseli: Formimi i Tribunalit nuk ka të bëjë me Gjykatën Speciale, Kosova ka shumë dëshmi për gjenocidin serb

20/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në vazhdimin e seancës plenare të 16 majit, për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë, ka thënë se ... Read More

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid dhe dhunime në Kosovë – AKI të vërtetojë çdo lajthitje të mundshme

16/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur në vazhdim të seancës së sotme për fotografinë e publikuar sot nga Flora Brovina e cila ... Read More

Bogujevci: Familjarët kërkuan largimin e fotografisë ku shihet një grua duke u dhunuar nga forcat serbe

16/05/2019

Deputetja e LVV-së, Saranda Bogujevci në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës për Tribunalin e krimeve serbe, ka bërë apel për mediat që të ... Read More

Kuvendi një minutë heshtje për ushtaraken Zarife Hasanaj

08/05/2019

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme në Kuvendin shqiptar është mbajtur një minutë heshtje për ushtaraken që humbi jetën gjatë misionit në Letoni, Zarife ... Read More

Werder Bremen në alarm, ja çfarë ka ndodhur sot me Rashicën

01/05/2019

Ylli i Werder Bremen, Milot Rashica ka pësuar një lëndim gjatë seancës stërvitore të së mërkurës. Rashica nuk kishte mundësi as të kryente deri në ... Read More

Kurteshi: Haliti bën interpretime të gabueshme të ligjeve

12/04/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, iu ka kundërpërgjigjur kryesuesit të seancës Xhavit Haliti, duke thënë se bën interpretime të gabueshme të ligjeve. I gjithë ... Read More

Çavkov 18 vjet, Abdulfeta Alimi 7 vjet, Durlovski ngelet i lirë

15/03/2019

15 Mars 2019 / 13:29 Gjykatësja Dobrila Kacarska në fillim të seancës ka përmendur amnistinë dhe ka sqaruar se vendimi është marrë për 18 persona. ... Read More

Naser Raufi: “Bombat” do të zbulojnë vrasësit e vërtetë të rastit “MONSTRA”

13/03/2019

13 Mars 2019 / 14:55 Avokati i të akuzuarave të rastit “MONSTRA”, Naser Raufi, pas seancës së sotme ka deklaruar se pret të dëgjojë bisedat ... Read More

Konjufca: Pse me i pagu qytetarët 1.2 milion euro për lobimin që Thaçi po e bënë për ndarjen e Kosovës

12/03/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca gjatë seancës së jashtëzakonshme e cila po mbahet, ka thënë se është tronditëse ndarja e 500 mijë ... Read More

Betohen katër deputetët e rinj të LSI-së

05/03/2019

Gjatë seancës së sotme plenare të Kuvendit të Shqipërisë janë betuar katër deputetë të rinj. Të katër deputetët e rinj janë: Ylli Shehu, Edmond Rrushi, ... Read More