Tag: Sebastian

Kancelari austriak: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa mbështetjen e fuqive të mëdha

03/04/2019

Kancelari austriak Sebastian Kurz tha se çdo zgjidhje e mundshme për problemin e Kosovës duhet të mbështetet nga fuqitë e mëdha, veçanërisht anëtarët e përhershëm ... Read More

Sebastian Vettel: Nuk e kam ndërmend të pensionohem

06/03/2019

Sebastian Vettel thotë se nuk do të tërhiqet së shpejti nga bota e Formula 1 pasi që e tërheq frymëzimi i rivalitetit me garuesin e ... Read More

Sebastian Vettel pëson aksident në testet e Spanjës

27/02/2019

Sebastian Vettel ka goditur muret mbrojtëse gjatë ditës së sotme në kuadër të javës së dytë të testimit para fillimit të kampionatit të ri në ... Read More

Kancelari austriak, pas takimit me Trump: Nëse Kosova dhe Serbia pajtohen, ne dhe Amerika nuk duhet të jemi pengues – qoftë edhe për shkëmbim të territoreve

21/02/2019

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan, Donald Trump, kanë folur edhe për Kosovën. Siç shkruan agjencia austriake e ... Read More

Vettel beson se do ta lë nën hije Hamiltonin

21/02/2019

Sebastian Vettel beson se Ferrari është “shumë afër përsosmërisë” pasi bëri 169 xhiro në ditën e parë të testimit. Ngasësi 31-vjeçar foli pas përfundimit të ... Read More

Zaev-Kurc: Austria mbetet partner i fuqishëm i Maqedonië

30/01/2019

30 Janar 2019 / 21:59 Kryeministri Zoran Zaev dhe kancelari i Austrisë Sebastian Kurc u pajtuan se Republika e Maqedonisë, respektivisht së shpejti Republika Maqedonia ... Read More

Rudy i Schalkes në radarin e Man Cityt

20/01/2019

Mesfushori gjerman i Schalkes, Sebastian Rudy po tërheq interesim nga Liga Premier, ku Manchester City është skuadra e interesuar për të. Rudy u transferua vetëm ... Read More

Takimi i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Vjenë, mungon Zaevi

19/11/2018

19 Nëntor 2018 / 10:16 Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë do të organizojë një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor ... Read More

Zaev nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 11:01 Kancelari austriak, Sebastian Kurc, i cili është edhe presidenti i radhës i Këshillit të Bashkimit Europian, vendosi të mbledhë, më ... Read More

Kurc: BE do të jetë i plotë vetëm pas integrimit të të gjithë rajonit, përfshi edhe Maqedoninë

07/09/2018

7 September 2018 / 14:34 Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurc u prit në Qeveri me flamur të gabuar, atë të Letonisë. Për këtë Qeveria menjëherë ... Read More

Qeveria e Maqedonisë i kërkon falje Austrisë për gabimin protokollar

07/09/2018

7 September 2018 / 12:36 Kancelari austriak Sebastian Kurc sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqedonisë, në vend ... Read More

Kurz: Zgjidhja e çështjes së emrit është një mundësi e mirë për të gjithë rajonin

07/09/2018

7 September 2018 / 11:55 Kancelari austriak Sebastian Kurz, vendi i të cilit kryeson aktualisht me BE-në, në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin ... Read More