Tag: Sekretari

Bardhi për letrën e gjashtë të Ramës: Shpresoj të jetë e fundit, je i pafuqishëm

28/05/2019

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur letrës së gjashtë publike të kryeministrit Edi Rama, duke shpresuar, siç thotë ai, ... Read More

Beqiri: Sa isha në krye të Prishtinës, tri vite u përcolla nga Njësiti për Mbrojtje të Afërt (Video)

19/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Beqiri: Në sondazhet ndërkombëtare të kësaj jave, LDK e para (Video)

18/05/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka ardhur me një rrëfim për jetën dhe karrierën ... Read More

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

15/05/2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife ... Read More

“Te Belgjika nuk e përmend askush, te Kosova do të ishte një yll”

13/05/2019

21:55 | 13 Maj 2019 21:55 | 13 Maj 2019 “Adnan Januzaj do të ishte yll te Kosova”, kështu ka deklaruar sekretari i përgjithshëm Federatës ... Read More

Pompeo dhe Merkel do të takohen në Berlin, temë diskutimi edhe Ballkani Perëndimor

02/05/2019

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të takohen në Berlin, më 7 maj. “Më 7 maj ai do ... Read More

Evropa kundër UEFA-s: “Ne nuk do t’i lejojmë ta bëjnë këtë gjë”

27/04/2019

Sekretari i Asociacionit të Ligave Profesionale të Evropës, Alberto Colombo, ia ka thënë Reutres se nuk do të lejojnë se ndeshjet e Ligës së Kampionëve ... Read More

Beqiri: Jo të gjithë që kanë ambicie mund ta udhëheqin LDK-në

04/04/2019

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, ka thënë se interesimi për zgjedhjet e brendshme në këtë parti është jashtëzakonisht i madh. Madje, sipas tij, ... Read More

Eroll Salihu po merr pjesë në Konferencën e UEFA-s kundër racizmit

02/04/2019

Sekretari i Përgjithshëm, Eroll Salihu po merr pjesë në Konferencën kundër racizmit dhe diskriminimit nën moton “#EqualGame”, e cila po mbahet në Londër. Kjo konferencë ... Read More

Sqarohet Eroll Salihu: S’thashë që politikanët s’i paguajnë biletat për ndeshjet e Kosovës

26/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Eroll Salihu, e ka mohuar të ketë thënë se krerët e vendit nuk i paguajnë ... Read More

Salihu: Shpresoj të fitojmë 2-1

21/03/2019

Pak minuta para lojës Kosovë- Danimarë, sekretari gjeneral i FFK-së, po shprehet i bindur në një rezultat të mirë të Dardanëve në këtë ndeshje, raporton ... Read More

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet

14/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në ... Read More