Tag: Sekretarit

PD: Sot marshim paqësor

13/05/2019

Partia Demokratike, përmes Sekretarit të saj të Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka reaguar pak para nisjes së protestës së pestë kombëtare në Tiranë, duke hedhur poshtë ... Read More

Palmer: Kosova dhe Serbia të ulen në tryezë dhe të negociojnë marrëveshjen më të mirë që munden

09/04/2019

Vizita e Zëvendës Ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer u prit me një interes të veçantë në Shqipëri për shkak të situatës së ... Read More

Palmer përpiqet t’i pajtojë shqiptarët në Tiranë

07/04/2019

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të ... Read More

Palmer thotë se është koha për marrëveshjen Kosovë-Serbi

03/04/2019

Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, deklaroi se interesat e Kosovës dhe Serbisë do të arrihen më së miri përmes një marrëveshje dypalëshe, ... Read More

Në 20-vjetorin e intervenimit të NATO-s në Kosovë, Haradinaj i shkruan letër Stoltenbergut

23/03/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Aleancës Veriatlantike, Jens Stoltenberg. Në letrën e Haradinajt mes tjerash thuhet ... Read More

Taravari: PSP-ja të jetë institucion i veçantë

22/03/2019

22 Mars 2019 / 22:48 Arben Taravari, kreu i komunës së Gostivarit dhe sekretarit i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët në emisionin 360 shkallë në ... Read More

Pacolli i shkruan sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres

12/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka shkuar letër sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Gueterres, në të cilën thekson ... Read More

Haradinaj: Derisa s’ka njohje nga Serbia do të ketë tensione

06/02/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka reaguar sot pas deklaratës së sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres, i cili ka shprehur shqetësimin lidhur me ... Read More

Ekskluzive: Qeveria arrin marrëveshje me Sopotasit për dëmshpërblim

30/01/2019

30 Janar 2019 / 10:07 Para pak minutave ka përfunduar mbledhja e përbashkët mes sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë dhe përfaqësuesit të Avokatit të Shtetit ... Read More

Matthew Palmer me mision pajtimi në dialogun Kosovë-Serbi

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 14:45 Zëvendës ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Matthew Palmer do të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi. Zëvendës ndihmësi i sekretarit amerikan ... Read More

Shefi i UNMIK-ut: Edhe pas transformimit të FSK-së, KFOR-i ruan sigurinë në Kosovë

14/12/2018

Zahir Tanin, Përfaqësues Special i Sekretarit të Përgjithshëm dhe shefi i UNMIK-ut, ka reaguar pas miratimit të tri ligjeve nga Kuvendi i Kosovës, përmes të ... Read More

Shefi i UNMIK-ut: Për sigurinë në Kosovë është vetëm KFOR-i

14/12/2018

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm dhe shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, merr parasysh miratimin e tri ligjeve nga Kuvendi i Kosovës, përmes të cilave ... Read More