Tag: sektorin

Mbështetje investimeve në peshkim

20/01/2019

Qeveria e Shqipërisë ka shtuar mbështetjen adresuar investimeve në sektorin e peshkimit. Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural bën të ditur se skema kombëtare mbështeti ... Read More

Aliu: Haradinaj duhet t’ia zvogëlojë pagën vetes dhe kabinetit, ose t’ua rrisë pagat mjekëve e mësuesve

13/01/2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka reaguar lidhur me grevën në sektorin e shëndetësisë si dhe paralajmërimin e grevës së mësimdhënësve, e cila pritet ... Read More

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

11/01/2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple ... Read More

LDK mirëpret procedimin në pako të Projektligjit për paga në sektorin publik

24/12/2018

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mirëpritur procedimin në pako të Projektligjit për paga në sektorin publik, atë për zyrtarët publikë, dhe për organizimin dhe funksionimin ... Read More

Sonte në “Përballje”: Cila është gjendja në sektorin e shëndetësisë dhe a po rrezikohet vendi të mbetet pa mjekë   

05/11/2018

Sonte në emisionin “Përballje” do të diskutohet për gjendjen në sektorin e shëndetësisë në Kosovë. Cila është gjendja në shëndetësi sot- a ka reforma? Cilat ... Read More

Foto ekskluzive: Konfiskohen 50 kg marijuhanë në Tetovë

30/10/2018

30 Tetor 2018 / 23:04 Gjatë një aksioni të SPB Tetovë në bashkëpunim me sektorin kundër krimit të organizuar, Në Tetovë, saktësisht në rrugën 29 ... Read More

Padi penale kundër personit që rrezikoi sigurinë e deputetëve

28/10/2018

28 Tetor 2018 / 12:09 Nga MPB njoftojnë se SPB Manastir në koordinim me Sektorin për krim kompjuterik dhe forenzikë dixhitale pranë Ministrisë së Punëve ... Read More

Ismaili: Shqetësuese ikja e mjekëve nga Kosova

25/09/2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se duhet bërë ndryshime në sektorin e shëndetësisë, në mënyrë që të zvogëlohet numri i mjekëve që ikin ... Read More

Mjekët paralajmërojnë bojkot nëse nuk u rriten pagat

24/09/2018

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të ketë ... Read More

Haradinaj: Policët e Kosovës do të kenë pagë të dinjitetshme

03/09/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se me Projektligjin për Pagat në Sektorin Publik, që sot mori miratimin e Qeverisë, përfitojnë rritje substanciale të ... Read More

YAHR: Sektori i shëndetësisë në Lipjan në gjendje të rënd

24/06/2018

​Komuna e Lipjanit ballafaqohet me një gjendje të rënd në sektorin shëndetësor me fajin e Ministrisë së Shëndetësisë. Gjatë muajve janar-qershor, ka pasur mungesë të ... Read More

Veseli propozon një Task Forcë për mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve

30/05/2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka folur për të drejtat e punëtorëve në sektorin privat. Ai ka thënë se merr shpesh shqetësime nga punëtorë ndërtimesh ... Read More