Tag: sektorit

Policia arreston të dyshuarin nga Ferizaj pasi inskenoi grabitjen

25/04/2019

Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin V.F me dyshimin e bazuar se i njëjti, me qëllim kishte inskenuar rastin ... Read More

Tahiri: Bizneset vendore dhe të huaja, shumë shpejt do kenë një adresë unike të drejtësisë

18/04/2019

Nën drejtimin e Ministrisë së Drejtësisë si udhëheqëse e procesit të Rishikimit Funksional të Sektorit të Sundimit të Ligjit është mbajtur sot Konferenca mbi Drejtësinë ... Read More

Sindikata e Sektorit Privat: Edhe nëse paga minimale bëhet 700 euro, është vonë – të rinjtë e kanë ndarë mendjen (Video)

17/04/2019

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se ngritja e pagës minimale në Kosovë nuk ngjallë shpresë të punëtorët e sektorit privat. Azemi, ... Read More

Protestë para Komunës së Prishtinës

17/04/2019

Nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, sot punëtorët teknikë të disa shkollave të Prishtinës, punëtorët e sigurimit dhe ata të ... Read More

I humb paratë në biznes, inskekon vjedhje në shtëpi të tij

25/03/2019

Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin A. H . 39 vjeç me dyshimin e bazuar se i njëjti, me ... Read More

Biletat për ndeshjen me Turqinë nga 10 mijë deri në 180 mijë. Por sa vende janë shitur deri tani?

22/03/2019

Limiti Kohor për të gjetur biletë është ora 18.00Shefi i sektorit të Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, Lysien Nurishmi, sot ka një rol të ... Read More

Inxhinierët në Kosovë njihen me risitë teknologjike të Autodesk-ut (Video)

20/03/2019

Me një pjesëmarrje prej 300 inxhinierësh të sektorit publik dhe privat, për herë të parë në Kosovë u mbajt ngjarja më e madhe për inxhinierë ... Read More

Tre të arrestuar për “rrëmbim, detyrim, lëndim i lehtë trupor”

01/03/2019

Në orët e pasdites të enjtes nga hetuesit e krimeve të rënda të Sektorit të Hetimeve Rajonale në Mitrovicë, në bashkëpunim me njësitet policore të ... Read More

Kanabisi për qëllime mjekësore, Sektori civil kërkon ndryshime ligjore

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 15:41 Përfaqësuesit e sektorit civil kërkojnë ndryshime ligjore në ligjin për përdorimin e kanabisit si dhe kontrollit të tij. Nga shoqata ... Read More

Nëse e keni parë apo e njihni këtë person, lajmërojeni policinë (Foto)

08/02/2019

Gjatë zhvillimit të hetimeve nga ana e sektorit të hetimeve rajonale DRP-Pejë, në disa raste të ‘grabitjeve me armë’ që kanë ndodhur gjatë vitit 2018 ... Read More

Kush qëndroi prapa grevave?

03/02/2019

Janari mund të konsiderohet si muaji i grevave, ku mësimdhënësit e punëtorët e sektorit publik në këtë mënyrë kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për ligjin ... Read More

Jusufi: ELEM-Tours nuk ka mundësi për investim në Kodrën e Diellit

30/01/2019

30 Janar 2019 / 22:20 Edhe përkundër kërkesave të sektorit civil që qendra dimërore Kodran e Diellit të menaxhohet nga një kompani private, udhëheqësi i ... Read More