Tag: sekuestruar

Shqipëri: E kishte kthyer bodrumin në qendër bixhozi, në pranga 25-vjeçari

10/05/2019

Policia e Dibrës ka sekuestruar 17 kompjuterë për lojëra fati, çipsa dhe aksesorë të tjerë që shërbenin për të ushtruar këtë veprimtari të kundraligjshme. Si ... Read More

Kapen mbi një ton kanabis në Turqi – arrestohen shtatë shqiptarë

03/05/2019

1.2 ton kanabis i modifikuar gjenetikisht është sekuestruar nga policia turke në Stamboll. Sipas medieve vendase janë konfiskuar edhe 550 mijë pilula droge ekstazi, të ... Read More

Narkotikët, ilaçet, armët dhe paratë më tërheqëse për kontrabandim

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T11:23:09+02:00 Një ton marijuanë ka sekuestruar vitin e kaluar dogana në 16 aksione për parandalimin e kontrabandimi me narkotikë. Në aksionet sipas raportit të ... Read More

Operacioni “Poliklinika”, arrestohen një shqiptar dhe një serbe

10/04/2019

Policia e Kosovës, sot gjatë operacionit “Poliklinika” në Prishtinë, ka dy persona dhe janë sekuestruar disa dokumentacione si prova materiale, ndërsa pas përfundimit të kontrollit, ... Read More

Kapen mallra pa datë prodhimi, dyshohet për kontrabandë

01/03/2019

Inspektorati i Komunës së Ferizajt ka sekuestruar mallra që u mungonte data e prodhimit, për të cilat dyshohej se ishin duke u kontrabanduar. Sot, rreth ... Read More

Hysni Peqanit i njohur si ‘Burdushi’ i sekuestrohen edhe tri vetura

16/11/2018

Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmuar se pas bastisjes në shtëpinë e ‘Burdushit’, pos që janë gjetur dhe sekuestruar dy armë dhe gjësende të tjera, ... Read More

Tritol, armë dhe drogë, tre të arrestuar (Video)

02/11/2018

Policia e Tiranës ka sekuestruar 17 kallëpe tritol, dy automatikë dhe kanabis, si dhe ka arrestuar tre persona, dy prej të cilëve vëllezër. Arrestimet janë ... Read More

Ndjekje si në filma, policia italiane kap shqiptarët me 2 ton drogë në një motoskaf

15/09/2018

Një motoskaf i ngarkuar me gati 2 ton drogë është sekuestruar gjatë një operacioni të ndërmarrë në brigjet italiane, në Vieste. Dy shqiptarë janë arrestuar. ... Read More

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

14/09/2018

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë 3-katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ... Read More

Pjesëmarrës edhe në luftën e Kosovës, shqiptarëve të arrestuar në Spanjë u konfiskohen pesë milionë euro

06/09/2018

Pasuria prej 5 mln euro e sekuestruar sot i takon dy shqiptareve te arrestuar me 30 prill në Spanje, të dyshuar si drejtues të një ... Read More

Greqi, kapen mbi 200 kilogramë kanabis, arrestohen 3 shqiptarë

27/08/2018

Antidroga e Igumenicës ka sekuestruar në dy operacione të ndara, një sasi prej më shumë se 200 kg kanabis të mbërritur nga Shqipëria. Sipas policisë, ... Read More

Në Itali kapet droga me vlerë 5 milionë euro, pranga dy shqiptarëve – detajet dhe pamjet (Video)

25/08/2018

Një operacion i madh droge nga Guardia di Finanza e Brindisit ka sekuestruar një gomone me 535 kilogramë kanabis, vlera e të cilës është 5 ... Read More