Tag: sekuestruar

Shqipëri: E kishte kthyer bodrumin në qendër bixhozi, në pranga 25-vjeçari

10/05/2019

Policia e Dibrës ka sekuestruar 17 kompjuterë për lojëra fati, çipsa dhe aksesorë të tjerë që shërbenin për të ushtruar këtë veprimtari të kundraligjshme. Si ... Read More

Kapen mbi një ton kanabis në Turqi – arrestohen shtatë shqiptarë

03/05/2019

1.2 ton kanabis i modifikuar gjenetikisht është sekuestruar nga policia turke në Stamboll. Sipas medieve vendase janë konfiskuar edhe 550 mijë pilula droge ekstazi, të ... Read More

Narkotikët, ilaçet, armët dhe paratë më tërheqëse për kontrabandim

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T11:23:09+02:00 Një ton marijuanë ka sekuestruar vitin e kaluar dogana në 16 aksione për parandalimin e kontrabandimi me narkotikë. Në aksionet sipas raportit të ... Read More

Operacioni “Poliklinika”, arrestohen një shqiptar dhe një serbe

10/04/2019

Policia e Kosovës, sot gjatë operacionit “Poliklinika” në Prishtinë, ka dy persona dhe janë sekuestruar disa dokumentacione si prova materiale, ndërsa pas përfundimit të kontrollit, ... Read More

Kapen mallra pa datë prodhimi, dyshohet për kontrabandë

01/03/2019

Inspektorati i Komunës së Ferizajt ka sekuestruar mallra që u mungonte data e prodhimit, për të cilat dyshohej se ishin duke u kontrabanduar. Sot, rreth ... Read More