Tag: Sela

Sela: Shqiptarët u shprehen qartazi, janë të pakënaqur

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:04:54+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela,  në një konferencë për shtyp së bashku me aleatin e tij të Besës, Bilal Kasami dhe ... Read More

Ziadin Sela: Të votojmë për shtet juridik, për shtet për të gjithë

21/04/2019

S A 2019-04-21T13:09:40+02:00 Kryetari i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike, të cilat, sipas tij, janë mjaft të rëndësishme për ... Read More

Sela: Nuk jam nacionalist, jam i drejtë

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T23:10:23+02:00 Kryetari i ASH-së, Zijadin Sela, i ftuar në Alsat rreth temës për zgjedhjet presidenciale tha se ai nuk është nacionalist ashtu si e ... Read More

Sela: Nuk mund të llogaritet pakicë një popull që përbën 1/3 e shtetasve

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T22:49:28+02:00 Zijadin Sela, kryetar i opozitës shqiptare, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, tha se kjo fushatë që po bën pozita është ... Read More

Sela: BDI-ja ka cilësitë e një diktature

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T22:29:50+02:00 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, i pyetur për zërat që qarkullojnë në media ... Read More

Sela: Të ndërpritet e keqja “Vëllazërim-Bashkimi”

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T19:11:19+02:00 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela tha se BDI-ja është e ngërthyer nga komplekset, pasojat e të cilave shqiptarët po i vuajnë ... Read More

Sela pyet: A e ka kryer punën e saj Prokuroria Speciale?

28/03/2019

Alsat 2019-03-28T11:50:10+01:00 Kreu i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev shtroi pyetjen nëse Prokuroria Speciale ka kryer detyrën e saj. ... Read More

Sela: Mazhoranca tenton të hesht opozitën

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 13:33 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela përmes një reagimi procedural reagoi për shkak se ishte i 17 në listë ... Read More

Sela: Shqiptarët duhet të votojnë kandidat shqiptar për president

26/02/2019

26 Shkurt 2019 / 19:56 Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela thotë se me opozitën shqiptare negociojnë për kandidat të mundshëm për president. Sela ... Read More

Presidencialet, anulohet takimi Zaev-Sela

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 14:47 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela anuloi takimin me kryeministrin Zoran Zaev për gjetjen e gjuhës së përbashkët për ... Read More

Sela: Gjithçka që del nga goja e BDI-së, te shqiptarët meriton përbuzje

31/01/2019

31 Janar 2019 / 13:41 Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela derisa komentoi qëndrimin e djeshëm të BDI-së rreth kandidatit për president u shpreh ... Read More

Sela kërkon dorëheqjen e ministrit të arsimit, Arbër Ademi

25/01/2019

25 Janar 2019 / 12:24 Kreu i Aleancës për shqiptarët Zijadin Sela sot ka kërkuar zgjidhjen e problemit me nxënësit shqiptarë të Komunës së Çashkës, ... Read More