Tag: Senatit

Presidenti i Barcelonës jep vendimin përfundimtar për Valverden

23/05/2019

13:02 | 23 Maj 2019 13:02 | 23 Maj 2019 Josep Maria Bartomeu ka përdorur paraqitjen e tij para senatit të Barcelonës për të mbështetur ... Read More

Veseli merr mbështetjen e Senatit të Belgjikës për integrimet evropiane të Kosovës

20/11/2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot në Bruksel kryetaren e Senatit të Belgjikës, Christine Defraigne, me të cilën ka diskutuar për ... Read More

UP promovon 10 doktorantë të rinj

29/10/2018

Në sallën e Senatit të Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, sot, u mbajt ceremonia e gradimit të 10 kandidatëve në doktorë të shkencave ... Read More

I dërguari i Trumpit viziton Ballkanin javën e ardhshme, në agjendë edhe Kosova

05/09/2018

Senatori amerikan dhe kryesuesi i Komisionit për Siguri Kombëtare i Senatit të Shteteve të Bashkuara, Ron Johnson, do të vizitojë javën e ardhshme Greqinë, Maqedoninë, ... Read More

A e dini se çfarë janë zgjedhjet në mes të mandatit në SHBA? Një histori ndër vite e tyre!

29/08/2018

Ndërsa zgjedhjet për 435 vendet e Dhomës së Përfaqësuesve dhe një të tretës së Senatit, që mbahen një herë në dy vjet, për të cilat ... Read More

Orari i provimeve pranuese në UP

08/07/2018

Në mbledhjen e fundit të Senatit të UP-së është marrë vendimi për hapjen e afatit për pranimin e studentëve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. ... Read More

Donald Lu largohet nga Shqipëria

25/05/2018

Në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë sqarohet të enjten se iu dërgua Senatit lista me 7 caktime dhe një tërheqje në nivel diplomatësh ... Read More

Veseli: Italia në krah të Kosovës në rrugën drejt integrimeve euro-atlantike

01/05/2018

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim Presidenten e Senatit të Italisë, Maria Elisabetta Alberti Casellati, me të cilën ... Read More

McCain do vizitojë edhe Tiranën

14/04/2017

Kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Shërbimet e Armatosura, John McCain viziton të premten Shqipërinë. Vizita e tij është pjesë e një turi në ... Read More