Tag: September

Mogerini nesër pritet të qëndrojë në Shkup

12/09/2018

12 September 2018 / 18:35 Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini nesër pritet të vizitojë Maqedoninë, Mogerini pritet të takohet me zyrtarë të lartë ... Read More

Cërvenkovski: Në referendum do të votoj “Për”

12/09/2018

12 September 2018 / 16:28 Ish presidenti dhe kryeministri i Maqedonisë, Branko Cervenkovski ka kumtuar qëndrimin e tij për referendumin dhe marrëveshjen e Prespës. Cervenkovski ... Read More

Sugarevski: Deri në fund të vitit do të realizohen 95% e investimeve kapitale

12/09/2018

12 September 2018 / 16:15 Ministria e transportit dhe lidhjeve pohon se deri në fund të vitit do të realizohen madje 95 për qind të ... Read More

Mjekët e projektit “ALO MJEK”, gati një vit pa rroga

12/09/2018

12 September 2018 / 16:02 25 mjekët e angazhuar në projektin “Alo Mjeku” tanimë nëntë muaj nuk kanë marrë rroga. Edhepse projekti në fjalë ka ... Read More

Marrëveshja Kosovë-Serbi s’është kërcënim për rajonin

12/09/2018

12 September 2018 / 15:45 Marrëveshja Kosovë-Serbi nuk pritet që të pengojë dhe cenojë integritetin territorial të Maqedonisë apo shteteve të tjera të rajonit. Kështu ... Read More

“Referendumi”, Zaev: VMRO-ja me qëndrimin e saj krijon huti tek qytetarët

12/09/2018

12 September 2018 / 15:33 Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se VMRO-DPMNE-ja me qëndrimin e saj ndaj referendumit po mashtron qytetarët duke i futur ata në ... Read More

Stef Blok inkurajon qytetarët të votojnë për të ardhmen e vendit

12/09/2018

12 September 2018 / 15:06 Shefi i diplomacisë së Holandës, Stef Blok e cilësoi si arritje historike Marrëveshjen për emrin pasi sipas tij i hap ... Read More

Strugë, konferencë rajonale për sëmundjet e zemrës

12/09/2018

12 September 2018 / 14:48 Organizatat joqeveritare posedojë të dhëna alarmante për fëmijët e sëmurë me kancer në Maqedoni. Edhe pse në vendin tonë nuk ... Read More

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Xhejms Matis viziton Shkupin këtë fundjavë

12/09/2018

12 September 2018 / 13:53 Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Xhejms Matis paralajmëroi se gjatë fundjavës do ta vizitojë Maqedoninë dhe se vizita do të përkojë ... Read More

Thaçi-Ahmeti: Një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë nuk cënon asnjë vend fqinj

12/09/2018

12 September 2018 / 13:36 Pas takimit të kreut të BDI-së, Ali Ahmeti dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në ambientet e seilsë së BDI-së, ... Read More

Rasti “Titanik”, gjykimi shtyhet për më 24 shtator

12/09/2018

12 September 2018 / 11:56 Për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të të akuzuarit Martin Protugjer, gjykimi për lëndën “Titanik” të Prokurorisë Speciale është ... Read More

Zaev-Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë asnjë çështje të hapur (video)

12/09/2018

12 September 2018 / 11:33 “Maqedonia përshëndet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Maqedonia mbështet zgjidhjen që do të çoj përforcoj paqen dhe stabilitetin në rajon. ... Read More