Tag: serb

Gold AG porosi Serbisë: Tash nuk vdes prej plumbi, por ki me vdek prej tute

29/05/2019

Një ish polic serb u raportua se ka vdekur pasi ka dëgjuar për aksionin e Policisë së Kosovës, shkruan lajmi.net. Sipas medieve serbe, zëvendësdrejtori i ... Read More

Aksioni në veri, i arrestuar edhe një rus – bashkë me një serb dërgohen në spitalin e Mitrovicës

28/05/2019

Dy qytetarë të arrestuar nga Njësia e Speciale e Kosovës, një rus dhe një serb janë dërguar në Spitalin e Mitrovicës. Zëdhënësja e Spitalit të ... Read More

Vuçiq thotë se nëse nuk do të ketë kompromis për Kosovën, shqiptarët do të sulmojnë serbët

27/05/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në seancën e sotme të Parlamentit të Serbisë ku po raporton për Kosovën, tha se nëse Kosova e shfuqizon taksën, ai ... Read More

Rrëfimi i të mbijetuarit të masakrës së Dubravës – Sadik Zeqiri, njeriu që në trup ka plumbin që nga ajo kohë (Video)

21/05/2019

Më 19 -24 maj të vitit 1999, ndodhi një krim i planifikuar i pushtetit serb në burgun e Dubravës. Pushteti serb në atë kohë kishte ... Read More

Vuçiq përqesh Quintin: Nuk kam lexuar ndonjë gjë më të marrë në jetën time

21/05/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është shprehur i habitur nga deklarata e vendeve të Quintit pas zgjedhjeve për kryetarët e komunave në veri të Kosovës. Ai ... Read More

Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë – gjithçka që ndodhi gjatë seancës së Kuvendit

17/05/2019

Kuvendi i Kosovës në seancën e mbajtur të enjten ka miratuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Kjo rezolutë u miratua me 79 vota për ... Read More

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

16/05/2019

Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ... Read More

Gazetarja serbe i ngre tre gishtat para hundës së Ramës

13/05/2019

Në një intervistë të realizuar me televizonin serb “Pink Tv”, gazetarja serbe ka qenë po aq protagoniste sa kryeministri shqiptar Edi Rama, pikërisht në zyrën ... Read More

Qytetarët dëmtojnë trenin“Bllaca 99” (Foto)

12/05/2019

Në përvjetorin e eksodit të Bllacës, ishte vendosur gur-themeli i muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”. Shumë qytetarë morën pjesë në këtë inaugurim, duke iu ... Read More

Shkrimtari dhe dramaturgu serb: Nëse Vuçiq e nënshkruan njohjen e Kosovës, serbët për pesë ditë do ta pranojnë

12/05/2019

Shkrimtari dhe dramaturgu i njohur serb, Filip David, ka thënë se konfuzioni i krijuar në shoqërinë serbe është pasojë e presionit shkaku i Kosovës, duke ... Read More

Thaçi tregon se kush e propozoi planin e korrigjimit të kufijve

09/05/2019

  Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ditë më parë deklaroi se ideja e tij për korrigjim të kufijve mes Kosovës e Serbisë ka vdekur. “Idetë e ... Read More

Hapet ekspozita me fotografitë e gjenocidit serb të kryer ndaj shqiptarëve

09/05/2019

Në kujtim të Ditës së Evropës, Demokracia Studentore organizon ekspozitë ku prezantohet gjenocidi serb i kryer mbi popullatën civile në Kosovë. DS njofton se për ... Read More