Tag: sërë

Mënyrat e ndryshme se si mund ta përdorni limonin për t’i gëzuar efektet shëndetësore që i sjell

12/02/2019

Limoni është në mesin e pemëve më të shëndetshme në planet, pasi që ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. Limonët kanë veti antibakteriale dhe antivirale, ndërkaq ... Read More

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

11/02/2019

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të sensibilizimit të popullatës. Shënimi ... Read More

Cilin veprim do të bënit të parin në këtë situatë? Rezultati tregon shumë për ju

10/02/2019

Ka një sërë gjërat që mund të mësoni për veten tuaj nga veprimet ose gjuha e trupit Me siguri juve ju pëlqejnë testet e ndryshme ... Read More

Ilaçi i HIV-it mund ta trajtojë Alzheimer-in, artritin, Parkinsonin dhe diabetin

07/02/2019

Demenca është term që përdoret për t’i përshkruar një sërë simptomash që ndikojnë në tru. Zakonisht kjo sëmundje keqësohet përgjatë kohës, por fatkeqësisht për momentin ... Read More

A e parandalon gripin Vitamina C?

29/01/2019

Një sërë studimesh kanë vërtetuar se, vitamina C lehtëson me rreth 23% intensitetin e simptomave të rrufës dhe gripit, si: dhimbjen e muskujve, hundët që ... Read More

Capital T paralajmëron projekte të reja për muajin shkurt

27/01/2019

Hip hop ylli, Capital T, ka parlajmëruar jë sërë projektesh të reja. Reperi me anë të postimeve të një pas njëshme në rrjetin social InstaStory ... Read More

Shkencëtarët konstatojnë: Femrat me vithe më të mëdha kanë përparësi më të mëdha shëndetësore!

15/01/2019

Femrat me vithe më të mëdha kanë një sërë përparësish shëndetësore në krahasim me të tjerat, thonë studiuesit Femrat me vithe të theksuara dhe të ... Read More

VMRO-ja paralajmëron protesta të përditshme

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 14:58 VMRO-DPMNE paralajmëron një sërë protestash kundër qeverisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv të partisë. Protesta ... Read More

YouTube sjell filmat pa pagesë, por me reklama

19/11/2018

YouTube kohët e fundit filloi të publikoj një sërë filmash artistikë që shikuesit mund të shikojnë falas, mbështetur nga reklamat. Ndërsa përzgjedhja nuk është e ... Read More

LG po punon në telefonin me 100% ekran, pa korniza

07/11/2018

LG ka paraqitur një sërë patentash për telefona të ardhshëm me ekranet afërsisht 100 për qind pa asnjë kornizë. Paraqitur në Zyrën e Pronësisë Intelektuale ... Read More

Ushtrimet më të mira në YouTube: Pesë sete ushtrimesh për arritjen e rezultateve maksimale (Video)

31/10/2018

Në një sërë videosh në YouTube me tutorët idealë për planin e ushtrimeve, kemi arritur të gjejnë ushtrimet të cilat bëhen mesatarisht rreth 7 minuta ... Read More

Futbolli belg po hetohet për mashtrime financiare dhe ndreqje të ndeshjeve – bastisen zyrat në Belgjikë dhe gjashtë vende tjera në të gjithë Evropën

10/10/2018

Autoritetet belge kanë kryer një sërë bastisjesh dhe arrestimesh në klubet e futbollit në të gjithë Belgjikën, që lidhen me hetimet për mashtrime financiare dhe ... Read More