Tag: seri

Apple lanson MacBook Pro me ekran 16 inç

14/11/2019

Pas një seri të thashethemeve dhe rrjedhjeve, duket se MacBook Pro i ri i Apple ka mbërritur dhe përfaqëson MacBook Pro më të madh që ... Read More

Shenjat dhe simptomat nga të cilat gratë shtatzëna duhet të bëjnë kujdes

28/10/2019

Dhimbjet e lindjes janë një seri ngjarjesh, apo një proces që ndodh brenda një ore ose 24 orësh, madje edhe më shumë.Kohëzgjatja e dhimbjeve të ... Read More

Piktura e humbur 6 milionë euro, gjendet në kuzhinën e të moshuarës

24/09/2019

Christ Mocked pjesë e një seri pikturash nga fundi i shekullit XIII, u zbulua në pronën që ndodhet në qytetin verior francez të Compiegne. Mendohet ... Read More

Pse politikanët e opozitës në Korenë Jugore rruajnë kokën publikisht?

17/09/2019

Udhëheqësi i opozitës në Korenë e Jugut është i fundit në një seri politikanësh që kanë rruar publikisht kokën në protestë kundër qeverisë, njoftoi BBC ... Read More

Shkrimtari i ‘Game of Thrones’: Seriali s’ishte i mirë për mua

20/08/2019

Autori i njohur ka pranuar se shkrimi i një skenari për një seri popullore ka ngadalësuar përfundimin e kësaj serie, e cila duhet të quhet ... Read More

Ndryshime të mëdha te Man City, largohen tetë futbollistë

20/04/2019

Eliminimi nga Liga e Kampionëve mund të shkaktojë një seri të madhe të largimeve nga Manchester City. Skuadra nga Mançesteri ka dështuar që për të ... Read More

Gjurmët e një dinozauri gjigant, u gjetën pas 100 milionë vitesh në një përrua të tharë (Foto)

14/02/2019

Hulumtuesit e paleontologjisë kanë gjetur një seri gjurmësh së dinozaurëve, në shtratin e tharë të një përroi në Queensland të Australisë. Zyrtarët e Ministrisë për ... Read More

Paul George i pandalshëm, Oklahoma merr fitoren e shtatë radhazi

02/02/2019

Oklahoma City Thunder janë futur në një seri fantastike të fitoreve. Të udhëhequr nga Paul George, Thunder kanë marrë edhe fitoren e shtatë radhazi ku ... Read More