Tag: sezon

Astrit Hafizi: Po na parakalon Kosova

23/08/2019

Për shumë arsye… “Do të jetë një sezon i turbullt. Në Shqipëri punohet pa përgjegjshmëri, ndaj edhe po na parakalon Kosova me shpejtësi. Punohet pa ... Read More

Pas Ramseyt, edhe një tjetër lojtar largohet nga Arsenali

05/05/2019

22:38 | 5 Maj 2019 22:38 | 5 Maj 2019 Arsenali nuk po shijon aspak një sezon të mirë, duke i shtuar edhe problemet me ... Read More

Vijojnë problemet për Realin, Zidane merr lajm të keq

02/05/2019

Real Madrid nuk po shijon aspak një sezon të mirë, duke mbetur edhe zyrtarisht pa asnjë trofe. Los Blancos rikthyen në stol Zinedine Zidane dhe ... Read More

Sarri pret kundërpërgjigje nga Man Utd

26/04/2019

Skuadra e Manchester United po luan një sezon jo dhe aq të mirë, sidomos në xhirot e fundit të këtij edicioni. ‘Djajtë e kuq’ kanë ... Read More

Real Madrid ‘dridh’ botën e futbollit me dy transferimet e fundit

26/04/2019

Real Madrid po bën plane të mëdha për verën e vitit 2019. Një sezon i dështuar që po lënë pas, ka bërë që ‘Los Blancos’ ... Read More

Tifozi i Arsenalit ‘dëshmon’ se Mustafi është më i mirë se Van Dijk

24/04/2019

Shkodran Mustafi është duke u kritikuar jashtë mase në këtë sezon te Arsenal. Shkodran Mustafi bëri disa gabime në ndeshjet e këtij sezoni, duke u ... Read More

Tripleta po ‘troket’ në derën e Barcelonës

23/04/2019

Barcelona po kalon nëpër një sezon fantastik. Barcelona është shumë afër që ta fitojë tripletën, gjersa janë gjashtë ndeshje larg. Skuadra katalonase do të përballet ... Read More

500 nënshkrime për ta futur Shkodran Mustafin në burg

22/04/2019

Shkodran Mustafi po kalon nëpër një sezon të tmerrshëm. Shkodran Mustafi është duke u kritikuar shumë për sezonin më të dobët në karrierën e tij. ... Read More

Lacazette tregon se sa është i lumtur tek Arsenal

19/04/2019

Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette, po kalon një sezon mjaft të mirë tek skuadra e Arsenal. Lojtari ka gëzuar një formë shumë të mirë edhe në ... Read More

Çfarë do të ndodhte në La Liga me Messin te Real Madrid?

19/04/2019

Ky sezon për Real Madridin mund të konsiderohet i dështuar. ‘Los Blancos’, kampion të Evropës në fuqi që nga muaji mars i këtij viti kanë ... Read More

341 milionët e Juventusit që u turpëruan nga Ajaxi

17/04/2019

Ajax është duke shkaktuar befasi në këtë sezon të Ligës së Kampionëve. Pasi e eliminoi Real Madridin nga 1/8 e finales, Ajax e ka eliminuar ... Read More

10 lojtarët që mund të largohen nga Liverpool

13/04/2019

Me një triumf të mundshëm në Premierligë këtë sezon, Liverpool mund të shndërrohet në një skuadër atraktive për shumë lojtarë, që do të pëlqenin idenë ... Read More