Tag: sezoni

Lamtumira e Allegrit, Ronaldo vjen me një premtim për të

18/05/2019

9:11 | 18 Maj 2019 09:11 | 18 Maj 2019 Massimiliano Allegri pas përfundimit të këtij sezoni do të largohet nga Juventus. Kampionët e rinj ... Read More

Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship

16/05/2019

15:33 | 16 Maj 2019 15:33 | 16 Maj 2019 Video Asisstant Referee (VAR) nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Premier Ligës. ... Read More

E konfirmon Barcelona, Suarez humb finalen e Kupës së Mbretit

10/05/2019

09:02 | 05/10/2019 Ka përfunduar sezoni për sulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez. Sulmuesi uruguaian nuk do të jetë në gjendje të ndihmojë Barcelonën në pjesën ... Read More

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

28/04/2019

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89 Brendi i njohur botëror, Adidas, është duke menduar që të rikthejë fanellat e ... Read More

Sarri: Kam gabuar me kritika, sezoni i Chelsea ka qenë i suksesshëm

27/04/2019

Maurizio Sarri beson se sezoni i Chelsea ka qenë i suksesshëm deri më tani, me arritjet në garat e kupës dhe me përpjekjet për të ... Read More

Spalletti apo Conte, shikojeni se cili do të jetë në stolin e Interit

25/04/2019

Inter do të vendos në fund të këtij sezoni nëse do të vazhdojë me Luciano Spallettin apo do ta transferojë Antonio Conten. Inter është para ... Read More

Zeneli në mesin e top 10 asistuesve më të mirë në Evropë këtë sezon

24/04/2019

Arbër Zeneli po mahnitë me paraqitjet e tij këtë sezon. Për yllin e Kombëtares së Kosovës, sezoni 2018/2019 padyshim se mund të konsiderohet si ndër ... Read More

Man Utd e do me ngulm yllin e PSG

23/04/2019

Antonio Valencia ka bërë të ditur se ky është sezoni i tij i fundit në fanellën e Manchester United. Antonio Valencia do të largohet nga ... Read More

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Hazard

22/04/2019

12:26 | 04/22/2019 Chelsea e di se në fund të këtij sezoni do ta humbet Eden Hazardin. Chelsea është duke e kërkuar qysh nga tani ... Read More

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

13/04/2019

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’. 16 skuadra do të garojnë ... Read More

Punë e kryer: Conte, trajner i Interit

09/04/2019

Antonio Conte nga sezoni i ri do të ulet në stolin e Interit. Antonio Conte thuhet se e ka pranuar ofertën e Interit për tu ... Read More

Alarmohet NBA: Durant mund t’i bashkohet skuadrës së Lakers

01/04/2019

Los Angeles Lakers mund të bëjnë një lëvizje të madhe në fund të këtij sezoni, gjatë verës. Raportimet e fundit nga SHBA bëjnë të ditur ... Read More